Kategori arsivi: 41 Kocaeli

Kartepe Meclis Üyelerine Teleferik Brifingi

Kartepe Meclis Üyelerine Teleferik Brifingi :Geleceğin Kartepesi’ni inşa eden Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in sistemli , planlı ve ısrarlı takibi ile çok yol katedilen Teleferik Projesi’nde gelinen nokta ile ilgili, Mart Meclis toplantısı sonrasında tüm meclis üyeleri ve katılımcılara brifing verildi.
Kartepelilerin başta olmak üzere tüm Kent kamuoyunun merak takip ettiği projelerin başında gelen Teleferik Projesi, […]

Kartepe Teleferik Projesi Hızlanıyor

Kartepe Teleferik Projesi Hızlanıyor :Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in prestij projelerinden biri olan Teleferik Projesi’ne ait çalışmalar hızla devam ediyor. Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü ekiplerinin teknik projelendirme çalışmasını tamamladığı projede, imar planı çalışmalarında da önemli bir aşamaya gelindi.
50 Yıllık Hayal Gerçek Oluyor
Kartepe İlçesi’nin geleceğini oluşturacak, bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine ışık tutacak planlamalar, […]

Kartepenin en büyük hayali teleferikte önemli aşama

Kartepenin en büyük hayali teleferikte önemli aşama :AK Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 52’nci Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi dün akşam Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Hasan Kandaz ve yönetim kurul üyelerinin ev sahipliği yaptığı danışma meclisi toplantısına İl Başkan Vekili Mustafa Kocaman, İl Disiplin Kurulu Başkanı Orhan Arıkan, il yöneticileri, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, eski […]

Başkan Vekili Özak, Erzurum Turizm Tırını ziyaret etti

Başkan Vekili Özak, Erzurum Turizm Tırı’nı ziyaret etti :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Parkı’nda kurduğu Turizm TIR’ını ziyaret etti. Burada Erzurumlu vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Vekili Özak, dev semaverde demlenen çaydan kıtlama içip kadayıf dolması yedi. Başkan Vekili Özak, daha sonra Palandöken Kayak Merkezi’nin figüre edildiği kar küresinin […]

Sapanca Gölü İzmit Körfezi teleferik projesi ihale aşamasına geldi

Sapanca Gölü İzmit Körfezi teleferik projesi ihale aşamasına geldi :Yıllardır hayali kurulan Sapanca Gölü İzmit Körfezi teleferik projesi ihale aşamasına geldi.
Söz konusu proje ile Doğu Marmara’nın en güzel yerlerinden biri olan Sapanca Gölü ve İzmir Körfezi kurulacak teleferik hattı sayesinde tepeden seyredilecek ve Samanlı Dağları üzerinde bulunan Kartepe Kayak Tesislerine ulaşılacak.
Söz konusu proje hakkında açıklamalarda […]

Kartepeye yılın ilk karı düştü

Kartepeye yılın ilk karı düştü :Meteoeroloji’den yapılan hava sıcaklıklarının ani düşeceği uyarıları sonrasında Kocaeli’nin kayak merkezi olan Kartepe’ye yılın ilk karı düştü.
Marmara Bölgesi’nde etkisini gösteren soğuk hava dalgası sonrasında Kocaeli’ye yılın ilk karı düştü. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı Kocaeli’nin kayak merkezi Kartepe’yi beyaza bürüdü.
Türkiye’nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Kartepe, yoğun kar yağışı […]

Kartepe Kayak Merkezinde sezon hazırlığı

Kartepe Kayak Merkezi’nde sezon hazırlığı :Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartepe’de sezon başlamak üzere. Zirvede şu sıralar sonbaharın güzellikleri yaşanıyor, kar yağması halinde sezonun Aralık ayında açılacağı belirtiliyor.
12 YILDA 2 MİLYON ZİYARETÇİ
2004 yılından buyana hizmet veren Kartepe Kayak Merkezi bugüne kadar 2 milyonu aşkın ziyaretçi ağırladı. Kartepe The Green Park Otel’de ise yıllık 170 bin […]

64 / 1,535