Kategori arsivi: Kartepe Kayak Merkezi

Kartepeye yılın ilk karı düştü

Kartepeye yılın ilk karı düştü :Meteoeroloji’den yapılan hava sıcaklıklarının ani düşeceği uyarıları sonrasında Kocaeli’nin kayak merkezi olan Kartepe’ye yılın ilk karı düştü.
Marmara Bölgesi’nde etkisini gösteren soğuk hava dalgası sonrasında Kocaeli’ye yılın ilk karı düştü. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı Kocaeli’nin kayak merkezi Kartepe’yi beyaza bürüdü.
Türkiye’nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Kartepe, yoğun kar yağışı […]

Kartepe Kayak Merkezinde sezon hazırlığı

Kartepe Kayak Merkezi’nde sezon hazırlığı :Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartepe’de sezon başlamak üzere. Zirvede şu sıralar sonbaharın güzellikleri yaşanıyor, kar yağması halinde sezonun Aralık ayında açılacağı belirtiliyor.
12 YILDA 2 MİLYON ZİYARETÇİ
2004 yılından buyana hizmet veren Kartepe Kayak Merkezi bugüne kadar 2 milyonu aşkın ziyaretçi ağırladı. Kartepe The Green Park Otel’de ise yıllık 170 bin […]

Kartepede kurtarma operasyonu

Kartepede kurtarma operasyonu :Kartepe’de kara saplanan araçlarında mahsur kalan vatandaşları Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü ekipleri kurtardı.
Kocaeli’nin turistik kayak merkezi Kartepe’de araçlarıyla kara saplanan ve nerede olduklarını bilmedikleri, çok üşüdükleri ihbarında bulunan 3 vatandaşın imdadına AFAD ekipleri yetişti.
ZİNCİRSİZ ARAÇLA KARA SAPLANDILAR
Gece 02.15’te alınan ihbarla harekete geçen Kocaeli AFAD Arama Kurtarma Ekibi, Şakir U., Oğuzhan E. ve […]

Kartepe Kayak Merkezi’nde Yarıyıl Yoğunluğu

Kartepe Kayak Merkezi’nde Yarıyıl Yoğunluğu :Samanlı Dağları’nın zirvesindeki Kartepe’yi yarıyıl tatili nedeniyle günlük yaklaşık 5 bin kişi ziyaret ediyor.
İstanbul’a bir saat mesafede olması nedeniyle yoğun ilgi gören Kartepe’deki kayak merkezinde kar kalınlığı 83 santimetre olarak ölçüldü.
Kartepe, İzmit Körfezi ve Sapanca Gölü’nün aynı anda izlenebilmesi, sahip olduğu doğal güzellikleri ve her seviyeye uygun pistleriyle kayak severlerce […]

Kartepede kar bisikleti heyecanı

Kartepede kar bisikleti heyecanı :Dünyada ‘Snowbike’ olarak malum kar bisikleti Ülkemiz’de ilk defa Kartepe Kayak Merkezi pistlerinde tanıtımı ve kursu verilmeye başlandı.
Ülkemiz’de ilk defa Kartepe Kayak Merkezi’nde ‘Karda eğlencenin yeni adı’ olarak tanıtımı yapılmaya başlanan kar bisikleti, 45 dakika az bir eğitimin sonrasında pistlerde kullandırılıyor.
Eğlenerek yeni bir spor aktivitesinin başlangıcını yaptıklarını anlatan Kar Bisikleti Ülkemiz […]

Kartepe Kayak Merkezi Kar Yağışını Bekliyor

Kartepe Kayak Merkezi Kar Yağışını Bekliyor : Marmara Bölgesi’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Kartepe’de kayak pistlerinde kar olmaması işletmecileri düşündürürken, yılbaşı tatili öncesinde bu akşam yağacak kar ile rezervasyonların artmasını bekliyor.
Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde Samanlı Dağları’nın en yüksek noktasın olan bin 500 metre yükseklikte kurulu bulunan Kartepe Kayak Merkezi’ndeki otel yılbaşı tatili için hazırlansa da […]

Kartepe Kayak Merkezi’nde sezon heyecanı

Kartepe Kayak Merkezi’nde sezon heyecanı :İstanbul’a bir saat mesafede olması dolayısıyla yoğun ilgi gören 3 milyon metrekarelik alan üzerine kurulu Kartepe’deki kayak merkezi, bu sezonda da binlerce kayakseveri ağırlamayı hedefliyor.
Samanlı Dağları’nın bin 640 rakımıyla zirvesindeki 3 milyon metrekarelik alan üzerine kurulu Kartepe’deki kayak merkezinde kış sezonu hazırlıkları tamamlandı. Kartepe Kayak Merkezi Genel Müdürü Sıkıcıoğlu, “İstanbul’dan […]

30 / 2,650