Kategori arsivi: 54 Sakarya

Sapanca Teleferik Projesinin İhalesi Yapıldı

Sakarya’da ilk olma özelliğini taşıyan Sapanca Teleferik Projesi’ne ait ihale gerçekleşti. Sapanca turizmine yeni bir ivme kazandıracak olan projenin ise 18 ayda tamamlanması planlanıyor.
İhale Komisyonu Başkanı Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Yavuz, yaptığı açıklamada, teleferik projesinin Sapanca’nın belde olduğu dönemlere kadar uzanan ve bölge halkının 50 yıldır hayalini kurduğu bir proje olduğunu söyledi.
SAPANCA TELEFERİK PROJESİNİN […]

Sapanca Teleferik Projesi İçin İhaleye Çıkılıyor

[ 10/08/2018; 11:00; ] Sapanca Belediyesi, Kırkpınar Mahallesi ile Mahmudiye Mahallesinde bulunan İncebel Mesire alanı arasında işleyecek teleferik için ihaleye çıkıyor. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan ilana göre, tüm mesire yeri ve teleferik hattının yapımı süresince tüm masrafların yükleniciye ait olması koşuluyla, işletme hakkı 25 yıllığına kiralanacak. 10 Ağustos Cuma günü saat 10:00’da düzenlenecek ihalenin muhammen bedeli ise […]

Sapanca’ya yapılacak teleferik projesi 7 ay içinde bitecek

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle basınla buluşmasında teleferik projesi için müjde verdi.
Son günlerde gündemde olan Sapanca’ya yapılacak teleferik projesinin 7 ay içinde bitirilmesinin planlandığını ifade eden Başkan Yılmazer, “Sakaryalılar inşallah 7 ay içinde teleferiğe binecek dedi. Sapanca’ya gelen turistlerin 24 saati nasıl dolduracakları hakkında program ve çalışmalar da yaptıklarını […]

Sapanca Teleferik Projesine Meclisten Onay

Sakarya’nın Sapanca ilçesine yapılması planlanan teleferik projesine meclisten onay çıktı. Meclis üyeleri, çalışmaların başlatılabilmesi için belediye şirketi SAPAŞ ve belediye başkanına oy birliğiyle yetki verdi.
SAPAŞ
Belediye Kasım ayı olağan toplantısında görüşülen, “Kırkpınar Hasanpaşa ve Mahmudiye Mahalleleri arasında yapılması planlanan teleferik tesisi için belediye şirketi olan SAPAŞ Turizm Gıda İnş. San. ve Tic. A.Ş ile her türlü […]

Sapanca’da teleferik yapılması için çalışmalar başladı

Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Sapanca’da teleferik yapılması için çalışmalara başladıklarını açıkladı.
KIRKPINAR’DAN MAHMUDİYE YÖNÜNE
Kırkpınar Mahallesi’nde düzenlenen Halk Meclisi Toplantısı’nda konuşan Başkan Yılmazer, Kırkpınar Mahallesi’nden Mahmudiye Mahallesi’ne uzanan hatta teleferik yapmak amacıyla girişimlerde bulunduklarını açıkladı.
“MECLİSTE YETKİ İSTEYECEĞİZ”
Projenin önümüzdeki ay meclis toplantısının gündemine alınmasının planlandığını ifade eden Yılmazer, “Kanuni prosedürler hakkında çalışmalarımız devam ediyor. Diğer yandan yatırımcı […]

Başkan Akcan, Aksartepeye Teleferik Baktı

Başkan Akcan, Aksartepeye Teleferik Baktı :Akyazı’nın turizm açısından gelişimine katkı sağlayacak olan Aksartepe teleferik projesi için bir çok yerde incelemelerini sürdüren Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, incelemeler kapsamında Bolu Kartalkaya tesislerine gitti.
İlçeye Turizm adına yenilikler getirmek için hem araştırmalarını hem de incelemelerini sürdüren Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve Başkan […]

Hendeke Teleferik Projesi Yolda (Foto Galeri)

Hendeke Teleferik Projesi Yolda :Hendek Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Bayraktepe’ye oradan da Selman Dede Orman Park arasına, yaklaşık 4 Kilometrelik mesafeye teleferik hattı yapılacak.
Hendek için dev proje için Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, ilk adımı atarak teleferik projesi için görüşmelere başladı. Başkan İnci firmayı harita üzerinde bilgilendirerek, araziyi gezdirdi.
Yapılacak olan teleferik hattı için 1/5000’lik uydu fotoğrafları, […]

24 / 1,680