Kategori arsivi: Etkinlikler

Erciyes Dünyanın En Büyük Turizm Fuarında Tanıtıldı

Erciyes Dünyanın En Büyük Turizm Fuarında Tanıtıldı :Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla dünyanın sayılı kış turizm merkezlerinden birisi haline gelen Erciyes, dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’nda tanıtıldı.
Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla dünyanın sayılı kış turizm merkezlerinden birisi haline gelen Erciyes, dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’nda tanıtıldı.
Dünya’nın en büyük […]

EMITT’te Erciyes’e Yoğun İlgi

EMITT’te Erciyes’e Yoğun İlgi :Erciyes Kayak Merkezi 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) tanıtıldı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile dünyanın önemli kış turizm merkezlerinden biri haline gelen Erciyes, tesislerin büyük ölçüde tamamlanması, konaklama tesislerinin de bir bir hizmete açılmasıyla birlikte tanıtılmaya devam ediyor.
Alpler standardında en yeni liftleri ve teknik imkanlarıyla Türkiye’nin en gelişmiş […]

TUYED’in panelinde kış turizmi masaya yatırıldı

TUYED’in panelinde kış turizmi masaya yatırıldı :TUYED ve Sabancı Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen panelde Türkiye’nin kış turizm potansiyeli mercek altına alındı. Kar tesisleri ve kayak imkanları gelişen destinasyon ve projelerin konuşulduğu panelde, kış turizminde yaşanan sıkıntılar belirtilirken iklim değişiminin olumsuz etkilerine de dikkat çekildi.
TurizmdeBuSabah
Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi ve Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED)’in işbirliği […]

Türkiye Demiryolu Altyapı ve Araçları Zirvesi 2013 yapılacak

Türkiye Demiryolu Altyapı ve Araçları Zirvesi 2013 : TCDD 2013-2015 yılları arasında demiryolları altyapısına ve araçlara yaklaşık olarak 10 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.  2013 yılına kadar ise, 45 milyar dolarlık bir bütçe yüksek hızlı tren hatları, konvansiyonel hatlar ve elektrifikasyon / sinyalizasyonun modernleştirilmesi için harcanacak. RayHaber, RaillyNews ve TeleferikHaber dergileri olarak 24-25 Ekim 2013 tarihleri […]

Ekonominin Kalbi Uludağ Zirvesinde Atıyor

Aralarında Türkiye’nin en büyük patronlarının da bulunduğu 60 ünlü işadamı ‘Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde buluştu.Türkiye’nin ‘yerli Davos’u Uludağ’ın eteklerinde başladı. Dün gece verilen resepsiyonla başlayan ‘Uludağ Ekonomi Zirvesi’ Türkiye ve dünyadan çok önemli isimleri ağırlıyor. Özellikle Euro Bölgesi krizinin Güney Kıbrıs sorunuyla iyice yayıldığı bugünlerde zirvenin ana gündemi de belli. Toplantılar bugün başlıyor.
‘KRİZ KAHİNİ’ ROUBINI DE […]

Dağ Filmleri Festivalinde 3üncü Yıl

3.İzmir Dağ Filmleri Festivali, 28-30 Mart tarihleri arasında Konak Belediyesi Prof.Dr.Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’nde doğa ve sanat severleri konuk ediyor. Konak Belediyesi ve İDADİK (İzmir Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü) desteğiyle düzenlenen festival, İstanbul ve Ankara’dan sonra finalini İzmir’de yapacak. Festival kapsamında dokuz kategoriden 27 film izleyiciyle buluşacak.
Birbirinden güzel filmlerin yanında […]

Uludağ Zirvesi Büyük İlgi Gördü

Türk siyaset, ekonomi ve iş dünyasının önemli isimleri 29-30 Mart 2013’te Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde buluşuyor. Capital ve Ekonomist dergilerinin, Bursa Valiliği’nin işbirliğiyle ikincisini gerçekleştireceği Zirve’de Türk ve dünya ekonomisi değerlendirilecek, önde gelen fikir insanlarının katkılarıyla geleceğin stratejilerini şekillendirecek önemli adımlar atılacak.
Çok sayıda önemli iş insanının katılacağı Uludağ Ekonomi Zirvesi büyük ilgi gördü. Otel ve konferans […]

43 / 2,837