Kategori arsivi: Var – Gel Tipi Teleferik

Beşikdüzü Teleferik Hızla Yükseliyor

Beşikdüzü Teleferik Hızla Yükseliyor :Trabzon’un yıllardır tartıştığı 5 teleferik projesinden hiçbiri hala başlamazken Beşikdüzü Teleferik hızla devam ediyor.
Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde 1993 yılından beri ilçe halkının gündeminde olan teleferik projesi hayata geçiyor.
Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu göreve geldiği 2014 yılının Mart ayından sonra fizibilitesini yaptırarak projesi çizdirdi ve 2016 yılının başında ihale edilerek inşaatına başlanan, Beşikdüzü […]

Yolları Kapanınca Ulaşımı Teleferikle Sağlıyorlar

Yolları Kapanınca Ulaşımı Teleferikle Sağlıyorlar :Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Alaca mevkiinde, Küçük ve Şimşek aileleri ulaşımlarını ve hastalarını ilkel imkanlarla yapılan teleferikle taşıyor.
Alaca mevkiinde bulunan Ortaca Mahallesinde, 6 hanenin ikamet ettiği köyde heyelan sonucu yol ulaşıma yapandı. Heyelan sonucu köprünün çökmesi üzerine köyde bulunan vatandaşlar, ilkel imkanlarla yapılan teleferikler sayesinde ulaşımlarını sağlıyor. Balcı Deresi üzerine […]

Şilede teleferik kabusu

Şilede teleferik kabusu :Şile Limanı’nda bulunan Şile Kalesi’nin restorasyonu için kurulan teleferiği taşıyan tellerden biri koptu. Bu sırada 2 işçi, denizin 50 metre üstündeki teleferikte mahsur kaldı.. Mahsur kalan işçilerin imdadına Helikopter yetişti.İşçiler saatlerce süren uğraşlar sonucunda helikopterle kurtarıldı!
Şile’de, Zeytin Adası’nın restorasyonunda çalışan işçiler, iki ada arasında kurulan teleferikte halat kopması nedeniyle 4 saati aşkın […]

Rizede Teleferik Telindeki Akıma Kapılan Bir Kişi Hayatını Kaybetti

Rizede Teleferik Telindeki Akıma Kapılan Bir Kişi Hayatını Kaybetti:Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Karaağaç köyünde teleferik telindeki akıma kapılan genç hayatını kaybetti.
Orta Mahallede meydana gelen olayda, ailesi ile birlikte çay bahçesine çalışmaya inen İsmail Gür (16), sırtındaki çay yükü ile bahçede bulunan teleferik telinin altından geçmek istedi. Sırma diye tabir edilen teleferik telini eliyle tutarak kaldırmak […]

Teleferik Oyunu Ucuz Atlatıldı

Teleferik Oyunu Ucuz Atlatıldı :Güneysu Selamet Köyünde oyun sırasında teleferikle kaymaya başlayan 12 yaşında ki Macit Karaosman 30 metre yükseklikten kendini yere bıraktı.
Güneysu ilçesi Selamet köyünde Çay taşımak için kullanılan teleferik ile oynarken aniden kayması sonucu 30 metre yükseklikten kendini yere attı.
Güneysu ilçesine Bağlı Selamet köyünde ailesinin çay topladığı sırada Teleferik ile oyun oynayan Macit […]

İlkel Teleferikler Tehlike Saçıyor

İlkel Teleferikler Tehlike Saçıyor :Doğu Karadeniz’ de yoğun olarak kullanılan ve bölgede ‘Varangel’ olarak adlandırılan ilkel teleferiklerin can ve mal güvenliği açısından büyük tehlike oluşturduğunu açıklayan Rize Makine Mühendisleri Odası Başkanı Metin Bıçakçı, ilkel teleferikleri ‘Canlı bomba’ olarak değerlendirdi, bir standarda kavuşturulması gerektiğini söyledi.
BÖLGEDE 20 BİN İLKEL TELEFERİK VAR
Sayıları Rize’de 10 bin, bölge genelinde ise […]

İlkel Teleferikle yolculuk yapıyorlar

İlkel Teleferikle yolculuk yapıyorlar :Engebeli arazi yapısının hakim olduğu Doğu Karadeniz’in kırsal kesimlerinde çok sayıda kişi, yol sorunu nedeniyle yüklerini ilkel teleferikle taşıyor, zaman zaman metrelerce yükseklikten düşme tehlikesine aldırış etmeden kendileri de teleferiğe binebiliyor.
Dağınık yerleşimin hakim olduğu Doğu Karadeniz’in kırsal kesiminde, sarp arazi yapısı ve komşuların da arazilerinden yol yapılmamasına müsaade etmemesi sonucu kara […]

30 / 1,734