Kategori arsivi: AMERİKA (KUZEY-GÜNEY)

Bolivya’da iki şehir arasına teleferik hattı çekildi

Bolivya hükumeti, La Paz ile komşu şehir olan El Alto arasına yapılan 4.9 kilometre uzunluğundaki teleferik hattını hizmete açtı. Bu teleferik hattı Bolivya’da iki şehir arasındaki en uzun teleferik hattı oldu. Bolivya’nın dağlık tabiat yapısıyla teleferik uygulamasına büyük yatırımlar yaptığı kaydedildi. Ülkede dünyanın en yüksek teleferik hatları bulunuyor.

10 etkileyici kayak oteli

10 etkileyici kayak oteli :Kış tatili deyince aklınıza ne geliyor? Kayak yapmak mı yoksa elinizde sıcak kahvenizle karlı dağların manzarasının tadını çıkarmak mı? Dünyanın dört bir yanındaki kayak otelleri öne çıkan farklı özellikleriyle kar tutkunu misafirlerini ağırlıyor. Kimi manzarasıyla büyülüyor, kimi zorlu pistlere yakın olmasıyla cezbediyor
1 Sanata doymak için
Les Barmes de l’Ours (Val d’Isere, Fransa […]

ABD’li kayakçı Vonn rekora ortak oldu

ABD’li kayakçı Vonn rekora ortak oldu :ABD’li kadın kayakçı Lindsey Vonn, Alp Disiplini Dünya Kupası’ndaki 19. şampiyonluğunu kazanarak eski İsveçli erkek sporcu Ingemar Stenmark’ın elinde bulundurduğu rekora ortak oldu.
2010 Vancouver Kış Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan Vonn, Fransa’daki Meribel kayak merkezinde düzenlenen 2015 Kadınlar Alp Disiplini Kayak Dünya Kupası’nın 20. ve son ayağında yapılan süper büyük […]

Dünyanın en yüksek toplu taşıma teleferik sistemi

Dünyanın en yüksek toplu taşıma teleferik sistemi :Bolivya’da La Paz ve And Dağları’ndaki El Alto kentini birbirine bağlayan teleferik hattı, deniz seviyesinden 4 bin metre yükseklikte çalışıyor
Dünyanın en yüksek teleferik sistemi, Bolivya’nın 3 bin 660 metre rakımlı La Paz kentiyle 4 bin 100 metre rakımlı El Alto kenti arasında iki aydır hizmet veriyor.
BBC’nin haberine göre, […]

Bolivyada iki şehir teleferikle birbirine bağlandı (Video)

Bolivyada iki şehir teleferikle birbirine bağlandı :Bolivya’da La Paz ile El Alto şehirlerini birbirine bağlayacak teleferik hattı çalışmalarında sona geliniyor.
Avusturyalı Doppelmayr şirketinin üstlendiği projede kuleleri yapılan teleferiğin çelik halatları da takılmaya başlandı.
240 milyon dolara mal olacak olan teleferik hattının Mart ayında hizmete açılması bekleniyor.
İki şehir arasındaki 10 km’lik mesafede toplam 10 istasyon yer alacak. 427 […]

Utah Snowbird Projesi : Yeni Gad 2 Oturaklı Teleferik (Video)

Utah Snowbird Projesi : Yeni Gad 2 Oturaklı Teleferik :2013 yazında orijinal adı Utah’taki Gad 2 Oturaklı Teleferiği yenisiyle değiştiriliyor. Yeni teleferikte dört hızlı özel motorlu sistem bulunmakta. Aynı güzergahta ilerleyecek olan oturaklı teleferik projesinde de aynı sayıda direk kullanılıyor. Sökülen eski direkler yerine yenileri takılacak. Yeni teleferik Doppelmayr firması tarafından yapılmakta. Bu yıl kış […]

ALTA Kayak Etkinkiği Tüm Hızıyla Devam Ediyor

ABD Utah’da bu ayın 1’inde başlayan kayak etkinliği tüm hızıyla devam ediyor.
ALTA etkinliği, 5 Nisan’da gerçekleşen gala açılışıyla birlikte kayakseverler ABD’de buluştu.
Nisanın 14’üne kadar sürecek olan etkinlik sayesinde tüm kayakseverler kış sezonunun bitimine yakın kayak yapmanın tadını Utah’ta doruklarda yaşıyacak.

Kaynak: alta

29 / 2,087