Kategori arsivi: ASYA

Karşıyaka Halkı Gorno Tepesi Teleferik Projesine Tepkili

Karşıyaka Halkı Gorno Tepesi Teleferik Projesine Tepkili :Lapta-Karşıyaka’da ‘Gorno Tepesi’ olarak bilinen bölgede yapılması planlanan ‘Teleferik Projesi’, bölgenin yabancı bir şirkete peşkeş çekileceği iddiası nedeniyle hem bölge halkı hem de çevreye duyarlı kişiler tarafından tepkiyle karşılandı.
Kıbrıs Postası’na konuşan Lapta Belediyesi’nin CTP’li Meclis Üyesi Emre Efendi, projeye gösterilen tepkinin hiçbir siyasi amaç içermediğini söyleyerek; proje sonucu […]

Girne’de teleferik hayali gerçek oluyor

Girne’de teleferik hayali gerçek oluyor :Girne’yi panoramik olarak seyir imkanı sağlayacak teleferik projesi için adım atıldı.
Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, her turizm kentinde bu gibi yatırımların önemli bir kazanç olduğunu dile getirdi.
Turizm Başkenti Girne’ye yakışır bir proje hayata geçiyor. Girne’yi panoramik olarak seyir imkanı sağlayacak teleferik projesi için adım atıldı. […]

Batum Teleferik Ücretlerine Yüzde 100 Zam Yapıldı

Batum Teleferik Ücretlerine Yüzde100 Zam Yapıldı :Batum deniz kıyısından 250 metre rakımlı Anuria dağına kadar uzanan ve uzunluğu 2586 metre olan; bir Avusturya şirketi Doppelmayr tarafından inşa edilen Batum teleferik ücretlerine 2016 yılından itibaren %100 oranında zam yapıldı. Daha önce 5 Lari olan ücretler 10 Lari’ye çıkarıldı. Bununla birlikte; öğrencilere 3 Lari, 10 yaşın altındaki […]

Lübnanda Kayak Sezonu Açıldı

Lübnanda Kayak Sezonu Açıldı :Ortadoğu’nun sayılı kış turizmi merkezlerinden Lübnan’ın kuzeyindeki Cedars Kayak Merkezi, geçen haftalarda aldığı yoğun kar yağışı sonrası kapılarını açtı.
Başkent Beyrut’a yaklaşık 120 kilometre mesafedeki Lübnan Dağları’nın 2 bin metre rakımlı tepelerinde yer alan ülkenin en eski kayak merkezi Cedars’ın pistleri, geçen haftalarda yoğun kar yağışı sonrası kayakseverlerle doldu.
Lübnan bayrağının sembolü sedir […]

Dubai Dünyanın En Büyük Kapalı Kayak Alanına Sahip Olacak

Dubai Dünyanın En Büyük Kapalı Kayak Alanına Sahip Olacak :Bir parça görgüsüzlük, bir parça aç gözlülük, biraz yüzsüzlük, bazı küçük dimağların algılamakta zorlanabileceği kadar petrol zenginliği ve elbette bir şeyhin her dilediğini yapma yetkisi… İşte size Birleşik Arap Emirlikleri’nin suni cenneti Dubai’nin hali.
Deniz kenarında olduğu kadar çölün ortasında kalan Dubai’de dünyanın en uzun kayak pisti […]

Referandum sonucu Hamburga teleferik yapılmayacak

Referandum sonucu Hamburga teleferik yapılmayacak :Hamburg’da Elbe nehrinin iki yakasında yer alan Wilhelmsburg ve St. Pauli semtlerini Hamburg limanı üzerinde birbirine bağlayacak teleferik yapılmasıyla ilgili referandum sonuçları açıklandı.
Hamburg Mitte ilçesinde yapılan ve yaklaşık 200 bin seçmenden 55 bin seçmenin katıldığı refarandum sonucuna göre halkın sadece yüzde 36,6’sı 18 bin 3 12 kişi evet dedi. Yüzde […]

Azerbaycanın Gebele Şehri Turizim Merkezi Oluyor

Azerbaycanın Gebele Şehri Turizim Merkezi Oluyor : Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in emirleri ile Gebele şehrini turizm merkezi yapmak için çalışan Fevkalade Haller bakanı Kamalettin Haydarov, buraya teleferik ve kayak merkezi yaptı.
Yerli ve yabancı turistlerin uğrak merkezi haline gelen kayak merkezinde teleferlik ile çok yükseklere çıkarak kaymak mümkün.Ayrıca yazın dağ turizmi yönünden çeşiti,li sporlar yapılabiliyor.Gebele’deki havaalanı […]

65 / 1,437