Kategori arsivi: 387 Bosna Hersek

Saraybosnanın unutulan simgesi teleferik tanıtıldı

Saraybosnanın unutulan simgesi teleferik tanıtıldı :Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’nın unutulan simgelerinden teleferik, 6 Nisan’da yeniden hizmete açılacak.
Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’nın unutulan simgelerinden teleferik, 6 Nisan’da yeniden hizmete açılacak.
Saraybosna’da ilk kez 1959 yılında kullanılmaya başlanan ancak Bosna Savaşı sırasında tamamen zarar gören teleferik yeniden vatandaşların kullanımına sunulacak.
Şehir merkezi ile Trebevic Dağı arasında hizmet verecek yeni teleferiğin […]

THY Balkanlara kayağa davet ediyor

THY Balkanlara kayağa davet ediyor : Türk Hava Yolları, Balkanlar’da kayak yapmak isteyenleri ‘Dört Mevsim Balkanlar’ sloganı ile uygun fiyata uçmaya davet ediyor. İşte kayak için uçuş noktaları…
“4 Mevsim Balkanlar” projesi ile hem kültürü hem de gönül bağı ile bizlere çok benzeyen Balkanlar’ı #okadaryakınki diyerek bir yolculuğa çıkan ve yurtdışına çıkmak istediği halde kendi kültüründen […]

Balkanların favori kayak merkezleri

Balkanların favori kayak merkezleri :Şu an yazımı yazarken bile hava serin ama güneşli. Biz İstanbullular kışın ilk karını görmeden kışın geldiğini kabul etmiyoruz. Hava ne kadar soğursa soğusun kürkleri, montları çıkarmıyoruz. Bu senede kış sert gelecek gibi ama en azından geç gelecek gibi.
Whitefest
Kışın gelişini, ben de her sene elime geçen Uludağ’daki en büyük gençlik festivali […]

Saraybosna’da 26 Yılın Ardından İlk Kayakla Atlama Yarışları Yapıldı

Saraybosna’da 26 Yılın Ardından İlk Kayakla Atlama Yarışları Yapıldı :Saraybosna’da 26 yılın ardından ilk kayakla atlama yarışları yapıldı Kış mevsiminde kayak severleri ağırlamaya başlayan Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’nın ünlü olimpik dağı İgman’da 26 yıl aradan sonra ilk kez kayakla atlama yarışları düzenlendi.
Saraybosna’da 26 yılın ardından ilk kayakla atlama yarışları yapıldı Kış mevsiminde kayak severleri ağırlamaya […]

Saraybosna kayakçıların gözdesi

Saraybosna kayakçıların gözdesi :Tarihi ve doğal güzellikleriyle her mevsim ziyaretçi akınına uğrayan Bosna Hersek, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte bambaşka bir güzelliğe büründü.
Yaz aylarında yemyeşil doğasıyla cennetten bir köşeyi andıran Bosna Hersek, kış mevsiminde de beyaz karlar altında farklı bir görünüm sergiliyor.
Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte kayak severleri ağırlamaya başlayan başkent Saraybosna’daki kayak merkezleri, sezonun açılmasıyla hareketlenmeye […]

Saraybosna’da kayak sezonu başladı

Saraybosna’da kayak sezonu başladı :Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna yakınlarında yer alan Byelaşnitsa’daki kayak merkezinde sezon açıldı.
Eski Yugoslavya döneminde 1984 Kış Olimpiyatları’nın yapıldığı kayak merkezlerinden birinin bulunduğu Byelaşnitsa’da, kayak sezonunun başlaması dolayısıyla düzenlenen törene, çok sayıda davetli katıldı.
Saraybosna Kantonu Ekonomi Bakanı Emir Hrenovitsa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, etkinliğe katılımın, kayak sezonunun Saraybosnalılar için öneminin göstergesi olduğunu […]

Avrupanın gözde kayak merkezleri

Avrupanın gözde kayak merkezleri :Alpler’deki kayak merkezleri şubatta sezonun en hareketli günlerini yaşıyor. Fransa, İtalya, Avusturya’daki küçük dağ kasabaları pistlerinin yanı sıra jet sosyeteyi ağırlayan otelleri, restoranları, eğlence yerleriyle öne çıkıyor. Klasik rotalardan sıkılanları Bulgaristan, Makedonya, Bosna Hersek’in yıldızı yeni parlayan kayak merkezleri bekliyor.
Ocak ayının Türkiye’de kurak geçmesi, kayak merkezlerinin arzu edilen miktarda kar yağışı […]

31 / 2,111