Kategori arsivi: 39 İtalya

Alp dağlarında teleferik hattında 110 kişi mahsur kaldı (Video)

Alp dağlarında teleferik hattında 110 kişi mahsur kaldı :Fransa ve İtalya arasındaki Mont-Blanc dağında teknik bir arıza yüzünden akşam saatlerinde 110 kişi gezintiye çıktıkları teleferiklerde mahsur kaldı.
Teleferikleri işleten şirketin teknisyenlerinin sorunu uzun süre çözememesi üzerine, jandarma helikopterler ile mahsur kalanların kurtarılması için operasyon başlattı.
Haute-Savoie Valisi Georges-François Leclerc, yaptığı açıklamada, teleferiklerde mahsur kalanların durumunun iyi olduğunu […]

Alpler ‘deki kayak merkezlerinin kar hasreti sona erdi

Alplerdeki kayak merkezlerinin kar hasreti sona erdi : Alp Dağları’ndaki kayak istasyonlarının kar hasreti bu yıl uzun sürdü. Noel tatili öncesi açılması beklenen kayak sezonu, son yılların en sıcak Aralık ayından dolayı 2016’ya sarktı.
Beklenen kar yağışı nihayet 2 Ocak Cumartesi günü geldi. Fransa, İtalya ve İsviçre Alpleri güne yoğun kar yağışıyla merhaba dedi.
Kar yağışına en […]

İtalya’da ağaç teleferik hattına devrildi 200 kişi havada asılı kaldı

İtalya’da ağaç teleferik hattına devrildi 200 kişi havada asılı kaldı  :İtalya’nın özellikle orta kesimlerini etkisi altına alan olumsuz hava koşulları nedeniyle ölenlerin sayısı üçe yükseldi.
Fırtına ve sağanak yağışlar sonucu birçok bölgede heyelan meydana geldi, ağaçlar devrildi. Milano yakınlarındaki Buscate’de bisikletiyle yol alırken savrulan 76 yaşındaki bir kişinin karşı yönden gelen kamyonetin altında kalarak hayatını kaybettiği […]

Avrupanın gözde kayak merkezleri

Avrupanın gözde kayak merkezleri :Alpler’deki kayak merkezleri şubatta sezonun en hareketli günlerini yaşıyor. Fransa, İtalya, Avusturya’daki küçük dağ kasabaları pistlerinin yanı sıra jet sosyeteyi ağırlayan otelleri, restoranları, eğlence yerleriyle öne çıkıyor. Klasik rotalardan sıkılanları Bulgaristan, Makedonya, Bosna Hersek’in yıldızı yeni parlayan kayak merkezleri bekliyor.
Ocak ayının Türkiye’de kurak geçmesi, kayak merkezlerinin arzu edilen miktarda kar yağışı […]

Avrupanın gözde kayak merkezleri

Avrupanın gözde kayak merkezleri :Kim demiş yalnızca yaz aylarının güzel olduğunu… Yaşattığı soğuk günleri, tabiatı bembeyaz bir güzelliğe büründürerek ödüllendiren kış mevsiminin keyfini doyasıya çıkarmak lazım. Kış tatili konusunda önümüzde hem Türkiye’den, hem de Avrupa’dan birçok seçenek bulunuyor. Herkesin zevkine, uzmanlığına göre bir tatil yapabileceği kayak bölgelerinin sayısı bir hayli fazla. Soğuğa aldırmadan, doyasıya bir […]

LEITNER ropeways Kitzbühel’de en büyük DirectDrive teknolojisini kuruyor

LEITNER ropeways Kitzbühel’de en büyük DirectDrive teknolojisini kuruyor :Yeni Wagstättbahn GD10 sistemi sayısız teknik özelliğin altını çiziyor.
LEITNER ropeways, Bergbahn AG Kitzbühel ile başarılı işbirliğine 2013/14 kış sezonunda da devam ediyor: Halatlı Taşımacılık üreticisi, Tyrolean Kayak Merkezinde 2013’ün en büyük kayak alanları değerlendirme merkezi olan skiresort.de tarafından “dünyanın en iyi kayak merkezi” olarak değerlendirilen yeni bir […]

24 / 1,800