Kategori arsivi: 41 İsviçre

Alpler ‘deki kayak merkezlerinin kar hasreti sona erdi

Alplerdeki kayak merkezlerinin kar hasreti sona erdi : Alp Dağları’ndaki kayak istasyonlarının kar hasreti bu yıl uzun sürdü. Noel tatili öncesi açılması beklenen kayak sezonu, son yılların en sıcak Aralık ayından dolayı 2016’ya sarktı.
Beklenen kar yağışı nihayet 2 Ocak Cumartesi günü geldi. Fransa, İtalya ve İsviçre Alpleri güne yoğun kar yağışıyla merhaba dedi.
Kar yağışına en […]

10 etkileyici kayak oteli

10 etkileyici kayak oteli :Kış tatili deyince aklınıza ne geliyor? Kayak yapmak mı yoksa elinizde sıcak kahvenizle karlı dağların manzarasının tadını çıkarmak mı? Dünyanın dört bir yanındaki kayak otelleri öne çıkan farklı özellikleriyle kar tutkunu misafirlerini ağırlıyor. Kimi manzarasıyla büyülüyor, kimi zorlu pistlere yakın olmasıyla cezbediyor
1 Sanata doymak için
Les Barmes de l’Ours (Val d’Isere, Fransa […]

Fıs Alp Disiplini Çocuk Kupasında Milli Sporcumuzdan Gümüş Madalya

Fıs Alp Disiplini Çocuk Kupasında Milli Sporcumuzdan Gümüş Madalya :Kayakta, İsveç’te düzenlenen FIS Alp Disiplini Çocuk Kupası’nda milli sporcu Asrın Beceren, gümüş madalya kazandı.
Tarnaby Kayak Merkezi’nde düzenlenen kupada, erkekler 14 yaş altı kategorisinde yarışan Asrın Beceren, ikinci oldu.
Milli Takımlar Direktörü Erkan Yeşilova, Asrın Beceren’in elde ettiği başarıdan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Göreve geldiğimizden beri, […]

İsviçrede Teleferik vagonu düştü: 2 ölü (Video)

İsviçrede Teleferik vagonu düştü: 2 ölü.İsviçre’nin Schwyz Kantonu’nda teleferik vagonunun düşmesi sonucu bir çift hayatını kaybetti; bir yaşındaki çocukları ise ağır yaralı olarak kurtuldu Alpler üzerinde yaklaşık 900 metre yol kateden teleferik vagonu bir anda 30 metre yükseklikten ağaçların üzerine çakıldı.

Kaynak : tr.euronews.com

Stanserhon Dağı’na Üstü açık teleferik keyfi

İsviçre’nin Lucerne kentindeki Stanserhon Dağı’na turistik tırmanış amaçlı kurulan bir teleferik üstü açık olmasıyla dikkat çekiyor. Deniz seviyesinden 1900 metre yüksekliğe çıkan teleferik turistlere panaromik görüntü alma imkânı tanıyor. Yolculuk 711 metre yükseklikteki Kalti’den başlıyor. Aynı zamanda üstü kapanabilir özelliğe sahip olan teleferik iki katlı olmasıyla da normalden iki kat fazla turist taşıyor.

Kaynak :www.sabah.com.tr

Turswiss

25 / 2,014