Kategori arsivi: 44 İngiltere

Mesut Ozilin teleferik keyfi

Mesut Ozilin teleferik keyfi :Londra’da hizmete konan, Thames Nehri’nin de üzerinden geçen, Royal Dock-Greenwich hattında çalışan Londra Teleferiğinin konukları Arsenalli futbolculardı.
Emirates Air Line sayesinde 20 dakikalık teleferik heyecanı yaşayan Arsenal’in üç futbolcusu Mesut Özil, Podolski ve Martesacker’di. Özil, Londra’yı havadan gezmenin ilginç olduğunu belirterek, her geçen gün şehre iyice ısındığını söyledi.

Denizden Dağa Gondol Teleferiği (Video)

Denizden Dağa Gondol Teleferiği :İngiliz Kolombia adasında Squamish kıyısında müthiş bir teleferik projesi yürütülüyor. Deniz kıyısından dağa doğru tırmanan gondol tipi teleferikle gündeme gelen ada tropik bir tatil merkezi. Yapına bu yıl içinde başlanan proje 2 bin 8 yüz feet yüksekliğe deniz seviyesinden tırmanarak giden proje 8 yolcunun binebileceği kabinlerden oluşuyor.
Howe Sound, Shannon Şelalesi ve […]

Muhabir Metrelerce Yüksekte Asılı Kaldı

İngiliz BBC televizyonunun bir programı için çekim yaparken metrelerce yüksekte bir teleferik üzerinde mahsur kaldı.
Dünyanın en büyük taş ocağı madenlerinden birinde yaşanan olayda neyse ki İngiliz muhabir Joanne Whalley başına bir iş gelmeden kurtarıldı.
Kuzey Galler’deki Bethesda kasabası yakınlarında bulunan Penrhyn Taş Ocağında, İngiliz BBC televizyonunda yayınlanan Fast Track isimli seyahat programı için muhabirlik yapan Joanne […]

Londra’da 2012 Yaz Olimpiyatları Trafiğine Teleferik Çözümü

Londra’da 2012 Yaz Olimpiyatları nedeniyle yaşanacak yoğun trafiği hafifletmek için saatte 2 bin 500 yolcu taşıyabilen teleferikler devreye girdi.
İngiltere’nin başkenti Londra’da saatte 2 bin 500 yolcuyu taşıyabilen yeni teleferikler, Yaz Olimpiyatları’nda her 30 saniyede bir yolcuları oyunların oynanacağı spor kompleksine ulaştıracak.
2012 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Londra’da trafiğin kilitlenmesinden korkuluyor. İngiltere Başbakanı David Cameron, olimpiyatlar […]

Londra teleferikle tanıştı

Son yıllarda toplu taşımada kalabalık nedeniyle sıkıntılar yaşayan Londra halkını zorlu bir ay bekliyor.
2012 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Londra’da trafiğin kitlenmesinden korkuluyor.
İngiltere Başbakanı David Cameron, olimpiyatlar boyunca kendisinin ve bakanların da herkes gibi toplu taşıma araçlarını kullanacağını açıkladı.
Yetkililer yürüttükleri kampanyalarla Londralılar’ı hassas davranmaya ve zorunlu olmadıkça araç kullanmamaya çağırdı;
‘‘Londra’nın ulaşım ağının kaldırabileceği araç sayısı […]

Londra Teleferiğinin Açılış Töreni

Londra’da Olimpiyat köyü yakınlarındaki Kuzey Greenwich’de yer alan elektrikli araçlar vasıtasıyla nehri karşıdan karşıya ilk defa havadan geçmek mümkün olacak.
1.1 Kilometre uzunluğunda ve 34 kabinden oluşan sistem ile nehrin Greenwich yakasından Royal Docks’a 5 dakika süren bir seyahat ile ulaşılabilecek. 34 kabin teleferik ile bir saat içerisinde karşı yakaya 2 bin 500 kişinin taşınması mümkün […]

26 / 1,813