Kategori arsivi: 49 Almanya

Köln Teleferiği’nde Kurtarma Operasyonu

Almanya’nın Köln kentinde Ren Nehri’nin iki yakasını birbirine bağlayan tarihi teleferik Pazar günü yerel saatle akşam saat 15.30 civarında arızalandı. Köln itfaiye departmanı, nehirden 40 metre yüksekte teleferik kabinlerinde mahsur kalan yaklaşık 76 kişi için kurtarma operasyonu düzenlediklerini duyurdu. Kurtarma çalışmaları sırasında hamile bir kadın ve bir adam hafif yaralandı.
1957’de faaliyete giren ve 50 kabinden […]

Erciyes Dünyanın En Büyük Turizm Fuarında Tanıtıldı

Erciyes Dünyanın En Büyük Turizm Fuarında Tanıtıldı :Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla dünyanın sayılı kış turizm merkezlerinden birisi haline gelen Erciyes, dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’nda tanıtıldı.
Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla dünyanın sayılı kış turizm merkezlerinden birisi haline gelen Erciyes, dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’nda tanıtıldı.
Dünya’nın en büyük […]

Erciyes Berlin’de Görücüye Çıktı

Erciyes Berlin’de Görücüye Çıktı :Erciyes Turizm ve Kayak Merkezi, Berlin’de açılan dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Berlin’de tanıtılıyor.
4-8 Mart tarihleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de 49. kez düzenlenen fuarda 3. kez yer alan Erciyes Turizm ve Kayak Merkezi, ziyaretçi akınına uğruyor. 186 ülkeden 10 bin 96 turizm şirketinin katıldığı fuarda, 26 salonda ülkeler turizm değerlerini […]

Referandum sonucu Hamburga teleferik yapılmayacak

Referandum sonucu Hamburga teleferik yapılmayacak :Hamburg’da Elbe nehrinin iki yakasında yer alan Wilhelmsburg ve St. Pauli semtlerini Hamburg limanı üzerinde birbirine bağlayacak teleferik yapılmasıyla ilgili referandum sonuçları açıklandı.
Hamburg Mitte ilçesinde yapılan ve yaklaşık 200 bin seçmenden 55 bin seçmenin katıldığı refarandum sonucuna göre halkın sadece yüzde 36,6’sı 18 bin 3 12 kişi evet dedi. Yüzde […]

Hamburgda teleferik referandumuna katılım çok düşük oldu

Hamburgda teleferik referandumuna katılım çok düşük oldu :Almanay’nın Hamburg şehrine cazibe kazandıracak, trafik sorununa çare olacak teleferiğin yapılıp yapılmayacağı ilgili yapılan referanduma 55 bin kişi katıldı. Yaklaşık 200 bin seçmenin yaşadığı Hamburg Mitte İlçesi’nde gerçekleşen oy verme işlemlerinin çoğunun mektupla gerçekleştiği, katılımın yüzde 25’de kaldığı açıklandı.
Hamburg Mitte Belediyesi’nin de karşı çıktığı teleferik yapımına engel olmak […]

Hamburga teleferik yapımına halk karar verecek

Hamburga teleferik yapımına halk karar verecek :Hamburg’a cazibe kazandıracak, trafik sorununa çare olacak teleferiğin yapılıp yapılmayacağı referandumla belirlenecek.
Böylelikle; Elbe nehri, limanı, tüneli, köprüleri gibi birçok gezmeye değer yeri olan ve dünyaya açılan kapı olarak bilinen Hamburg’u şimdi de teleferik heyecanı sardı.
Hamburg Mitte belediyesinin karşı çıktığı teleferik için son kararı 24 Ağustos’taki referandumla Hamburg halkı verecek.
Teleferik yapılması […]

Almanyadaki Super G yarışlarına kar engeli

Almanyadaki Super G yarışlarına kar engeli : Almanya’nın Avusturya sınırında yer alan  kayak merkezi Garmisch -Partenkirchen’de 25-26 Ocak’ta düzenlenecek Alp Disiplini Super G kadınlar yarışı, pistte yeterli kar bulunmadığı nedeniyl iptal edildi. Yarışların aynı gün İtalya’nın Cortina d’Ampezzo kayak pistinde gerçekleştirileceği belirtildi.
Konuyu değerlendiren Münih Üniversitesi Profesörü Juergen Schmude, bu şekilde devam etmesi halinde Almanya’da 2050 […]

58 / 1,596