Bartın – Amasra Mesafe 5 Dakikaya İnecek

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Amasra Tüneli bağlantı yolları inşaatında incelemelerde bulundu. Milletvekili Tunç tünel sayesinde Bartın’dan Amasra’ya ulaşımın 5 dakikaya ineceğini ve Bartın-Amasra git gel 10 dakika olacağını belirtti.
Tunç, beraberinde AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak ve İl Genel Meclisi Üyesi Uğur Timur ile birlikte inşaatta çalışan işçilere kolaylıklar diledi.
Bartın ile Amasra ilçesi arasında 21 Mayıs’ta inşasına başlanan ve kazı çalışmaları tamamlanan Amasra tünelinin giriş ve çıkışlarında hızla devam eden bağlantı yolları, kavşak ve viyadük inşaatlarında çalışan işçileri ziyaret eden Milletvekili Tunç, Amasra tünelinin 2013 yılının sonbaharında ulaşıma açmayı planladıklarını, tünelin Amasra’ya bakan çıkışında seyir teraslarının yapılacağını, yerli ve yabancı turistlerin Çeşm-i Cihan’ın güzelliklerini terastan seyredeceğini söyledi. Bin 65 metre uzunluğundaki tünel açma çalışmalarının kazı çalışmalarında 8 ay gibi kısa sürede geceli gündüzlü bir çalışmanın ardından tamamlandığını ifade eden Milletvekili Tunç, “Bartın-Amasra arasındaki 17 kilometre uzunluğundaki virajlı yollardan 30 dakika süren yolumuz, tünelin hizmete girmesinden sonra tünelle birlikte 6 kilometreye düşecek, Bartın’dan Amasra’ya ulaşım 5 dakikaya inecek. Böylece Bartın il merkezimiz ile tarihi ve turistik ilçemiz Çeşmi Cihan Amasra’mız birleşmiş olacaktır. Bunun yanında inşaatı devam eden Amasra yolcu iskelesinin de hizmete girmesiyle birlikte dünyanın her yerinden Amasra’ya ulaşım deniz yoluyla da sağlanmış olacak. Yine Bartın-Kurucaşile arasındaki 11 kilometrelik bölüm 5 adet tünelle geçilecektir. Gidiş geliş olarak toplam 22 kilometre tünel inşaatına başladık. Tünellerin üçünde çalışmalar 550 kişilik bir şantiye ile devam ediyor. Buradan bu büyük yatırımları Bartın’a kazandıran Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Binalı Yıldırım’a ve Karayolları idaresi ile müteahhit firma çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın