3. köprü ihalesi son 3'e kaldı

İstanbul Boğazı’na inşa edilecek 3. köprünün yapımını da içeren ‘Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin Odayeri-Paşaköy Kesimi’ ihalesinde yarışan firma sayısı 3’e düştü.
Teknik değerlendirmede, teklif veren 4 firmadan 3’ünün yeterlilik puanı tutarken, MAPA İnşaat gerekli yeterlilik puanını alamayarak ihale dışı kaldı.
Karayolları Genel Müdürü Yardımcısı ve İhale Komisyonu Başkanı İhsan Akbıyık ile 3. köprü ihalesine teklif veren firmaların yetkililerinin katıldığı toplantıda teklif zarfları açılarak firmaların teknik yeterliliği 100 puan üzerinden değerlendirildi.
Salini-Gülermak Ortak Girişimi, İçtaş İnşaat Sanayi Ticaret AŞ-Astaldi Ortak Girişim Grubu ile Cengiz İnşaat-Kolin İnşaat-Limak İnşaat-Makyol İnşaat-Kalyon İnşaat Ortak Girişim Grubu gerekli teknik yeterlilik puanını alırken, MAPA İnşaat ve Ticaret AŞ, 70’in altında yeterlilik puanı alarak ihale dışı kaldı.
Yeterli puanı alan 3 firma önümüzdeki günlerde ihale komisyonunca davet edilerek teklif zarfları açılacak.
4 TEKLİF DEĞERLENDİRMEYE ALINMIŞTI
İstanbul Boğazı’na inşa edilecek 3. köprünün yapımını da içeren ‘Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin Odayeri-Paşaköy Kesimi’nin ihalesi 20 Nisan’da yapılmış ve ihaleye Salini-Gülermak Ortak Girişimi, İçtaş İnşaat Sanayi Ticaret AŞ-Astaldi Ortak Girişim Grubu, MAPA İnşaat ve Ticaret AŞ ile Cengiz İnşaat-Kolin İnşaat-Limak İnşaat-Makyol İnşaat-Kalyon İnşaat olmak üzere 4 teklif değerlendirmeye alınmıştı.

Kaynak : www.ntvmsnbc.com

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: