Adana’nın Ceyhan İlçesindeki Ölüm Geçidi Kapatılıyor

Adana’nın Ceyhan İlçesindeki Ölüm Geçidi Kapatılıyor; Adana’nın Ceyhan ilçesinde geçtiğimiz hafta biri amatör futbolcu diğeri yürüyüş yapan kadının hayatını kaybettiği demiryolu geçidinin kapatılacağı bilgisi edinildi.

Adana’nın Ceyhan İlçesinde geçen hafta bir amatör futbolcu ve yürüyüş yapan kadının hayatını kaybetmesine neden olan demiryolu geçidinin kapatılması için çalışmalara başlanıldığı bilgisi alındı. İlçe merkezinden geçiş güzergâhı bulunan tren hattının, Adnan Menderes Caddesinden başlayarak Elçibey Caddesi kavşağı arasında yer alan alanın fiziki anlamda kapalı olmaması nedeniyle burası büyük bir risk oluşturuyordu. Buradan bisiklet, motosiklet, yaya ve hayvanların fiziki anlamda bir engel olmaması nedeniyle geçiş yapmak istediklerinde ölümlü trafik kazalarının meydana geldiği görülüyordu. Son zamanlarda yaşanan bu trafik kazalarının artması ve can almaya başlaması ile birlikte yetkililer bu geçidi kapatmak için harekete geçtiler.

Devlet Demiryolları Kapatma Çalışmalarına Başladı

Yaşanan ölümlü kazaların hızla artması nedeniyle Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz ve Adana Ak Parti Milletvekili İslam Binil’in ısrarlı girişimleri sonucunda T.C Devlet Demiryolları tarafından geçittin kapatılması çalışmalarının başlatıldığı bilgisi alındı. Birkaç gün içerisinde geçidin tamamen kapatılacağı ve bölgede geçiş işlemlerinin sağlanabilmesi için yeni bir projenin hayata geçirileceği belirtiliyor. Vatandaşlar ise daha önce defalarca talep edilmesine rağmen ölümlü kazalar olmadan buranın kapatılma kararını alınmamasına büyük tepki gösteriyorlar. Bu önlemin daha önce alınması halinde ölen 2 kişinin hayatta olacakları belirtiliyor.

Kaynak : Adanaajans 

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın