Asım Güzelbey: Gaziantep Tramvayı Sevdi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ve AK Parti Gaziantep Milletvekilleri, 1 Martta hizmete giren Tramvay turuna katılarak yerinde incelemelerde bulundular.

Tramvay turuna Başkan Güzelbey’in yanı sıra Ak Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu, Özlem Müftüoğlu, Mehmet Sarı ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Vatandaşların tramvaya çok yoğun ilgi gösterdiğini belirten Başkan Güzelbey, “1 Mart itibari ile hafif raylı sistemimiz yolcu taşımaya başlamıştır. Tramvay’a vatandaşlarımızın yoğun bir ilgisi var. Yaklaşık her 15 dakikada bir tramvay duraklardan kalkıyor. Açıkçası bu kadar ilgi olacağını beklemiyorduk” dedi.

GÜZELBEY: 2. ETAP HAZIRLIKLARINI YAPIYORUZ

Güzelbey “Vatandaşlarımız sisteme alıştıklarında Tramvay seferlerini süratle sıklaştıracağız. Vatandaşlarımız tramvayı merak ettikleri için değil, temiz, ucuz ve güvenilir bir ulaşım aracı olarak gördükleri için tercih ediyorlar. Güzergah ile birlikte depo alanını da eklersek 15 kilometrelik raylı sistemini tamamlamış bulunuyoruz. Bu bir başlangıçtır. 15 kilometrelik raylı sistemle Gaziantep’in ulaşım sorununu çözdük demiyoruz. Ancak bu başlangıçtan sonra 2. etapla devam edeceğimizi söylüyoruz” dedi.

Tamamlanan ilk etaptan sonra Karataş etabına geçeceklerini söyleyen Güzelbey, “Karataş etabının ihalesi hazır. Bugün yarın ihale servisine göndereceğiz. Nisan ayının ortalarında ihale yapacağız. Eğer bir engel olmazsa Haziran ayında temelini atmayı düşünüyoruz. Biz bu işleri artık hızlı yapıyoruz. Karataş etabını 8 ile 12 ay gibi kısa bir sürede tamamlamayı düşünüyoruz. 2012 yılının ortalarında Karataş etabında yolcu taşımaya başlayacağız. Karataş’ta çok yoğun bir nüfus yaşıyor ve buradaki insanların üniversiteyle bağlantısı var. Bu açıdan üniversiteyle şehrin entegrasyonu için Karataş etabına büyük önem veriyoruz. Daha sonra İbrahimli, GATEM, KÜSGET, Gazikent ve OSB bölgelerini merkezle bağlayacağız” diye konuştu.

Gaziantep’e kazandırdığı projelerden dolayı Başkan Güzelbey’e teşekkür eden AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan “Başkanımız bu ilk adımı attı. İlk başlarda çok eleştiri aldı. Şehir hızla büyüyor. Toplu taşıma önemli bir konu. Vatandaşlarımızın şimdiden çok yoğun bir ilgi gösteriyor. Bu hizmetler bizi sevindiriyor. Ayrıca kentteki tarihi eserler harap haldeydi. Yapılan çalışmalarla bunlar turizme kazandırıldı. Bunların yapılmasıyla Gaziantep kültür şehri oldu. Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Güzelbey ve AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Tramvay ile Masal Parkı durağına kadar yolculuk yaparak vatandaşlarla sohbet ettiler.

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: