Avcılar-Şükrübey Metrobüs İstasyonu Üstgeçidi Yenileniyor

AVCILAR-ŞÜKRÜBEY Metrobüs İstasyonu üstgeçidi yıkılarak yeniden yapılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Metrobüs İstasyonlarını Yaya ve Engelli Kullanımı ve Erişimi Açısından Daha Konforlu Hale Getirecek Çalışmalar kapsamında yeni bir Yaya Üstgeçidinin daha yapımına başlıyor.
Avcılar’da, D-100 Karayolu üzerinde bulunan Şükrübey Metrobüs İstasyonuna da yaya erişimini sağlayan Londra Asfaltı Yaya Üst Geçidi yolcuların daha konforlu erişimleri için yıkılıp yeniden yapılacak. Çalışma için; 28 Haziran 2013-Cuma (bugün) saat:24:00 itibariyle Avcılar-Şükrübey Metrobüs İstasyonu Üstgeçidi trafiğe kapatılacak.
Çalışmalar sırasında Şükrübey Metrobüs İstasyonu faaliyete devam edecek olup, metrobüs durağına erişim, metrobüs istasyonunun diğer yanında, Beylikdüzü tarafındaki yaya üst geçidinden sağlanacak.
Yeni yapılacak Yaya Üstgeçidinin uzunluğu: 56 metre, genişliği: 3 metre, merdiven genişliği: 3 metre olacak ve ayrıca metrobüs istasyonuna erişim için de rampa yapılacak.
Yaşlı ve engelli vatandaşların erişimleri için 2 adet asansör yapılacak. 1 ay için tamamlanacak olan Yeni Yaya Üstgeçidi ile Metrobüs İstasyonuna ulaşmak isteyen yayalar son derece güvenli ve konforlu bir biçimde erişimlerini sağlayacaklar.
Yeni üstgeçidin Proje çalışmaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nce yapıldı. Uygulamalar ise; Fen İşleri Dairesi Başkanlığı/Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek.

Kaynak : Haber 3

...

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: