Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir Raylı Sistemler Test Merkezini Ziyaret Etti

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Alpu’da yapılacak olan Raylı Sistemler Test Merkezi arazisinde incelemelerde bulundu.
Merkez arazisinde yapılan incelemeye Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Alpu Kaymakamı Muharrem Coşgun, Alpu Belediye Başkanı Rafet Demirtaş, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Cavcar ve Anadolu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Gökhan Ece de katıldı.
Yapılan çalışmalarla çok önemli mesafeler alındığını ifade eden Koçdemir projenin önemine değinerek, “Dünyada, Türkiye’yi hem pek çok maliyetten kurtaracak hem de çevremizde yer alan ülkelerden ciddi katma değer ve buraya ekonomik kazanç getirecek teşebbüsün önemli kısmı geride bırakılmış. Bu niyetin kabul ettirilmesi, bunun nerede yapılacağına dair soruların cevaplandırılması bunun en önemli kısmıydı” dedi.
Projenin bundan sonraki aşamasının, biraz maddi kaynak ve zaman gerektirdiğini vurgulayan Koçdemir, “Aynı ekibin ben bunu da en kısa zamanda çözeceğini düşünüyorum. Biz de Valilik olarak gerek imar planları gerekse mevzuata tahsislerle ilgili hususlar olmak üzere ekibimizle birlikte bu güzel projenin bu zamana kadar ki kaydettiği sürate uygun bir şekilde, hızlıca kararları alıp, bu projenin bir an önce hayata geçmesi için gayret edeceğiz. Eskişehir’e ve Türkiye’ye hayırlı olacak bir projedir. Bir an önce hayata geçmesini diliyor onun için gayret ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak : www.haberx.com

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: