TCDD’nin Pehlivanköy–Uzunköprü-Hudut demiryolu hattının sinyalizasyon, elektrifikasyon ve telekomünikasyon sistemlerinin haberleşme altyapısını kuruyor

TCDD’nin Pehlivanköy–Uzunköprü-Hudut demiryolu hattının sinyalizasyon, elektrifikasyon ve telekomünikasyon sistemlerinin haberleşme altyapısında Huawei Enterprise’ın akıllı demiryolu çözümü kullanılıyor.
Altyapı kurulum çalışmaları sürmekte olan Pehlivanköy- Uzunköprü-Hudut (Pityon) sinyalizasyon, elektrifikasyon ve telekomünikasyon projesi kapsamında yer alan SDH (Senkronize Dijital Hiyerarşi- Synchronous Digital Hierarchy) tranmisyon sistemlerinin temini ve kurulumu Huawei Enterprise tarafından gerçekleştirilecek.
Yüklenici firma Eliop Otomatik Kontrol Sistemleri ile Huawei arasında yapılan anlaşma ile Pehlivanköy, Uzunköprü, Pityon olmak üzere toplam üç durağı birbirine bağlayan 30 kilometrelik demiryolu hattı üzerinde yeni nesil SDH transmisyon sistemlerinin kurulumu yapılacak.
Huawei’nin ‘akıllı demiryolu’ çözümleri Mart ayı içinde İstanbul’da düzenlenen Eurasia Rail fuarında da sergilenmişti. Demiryoluna özel operasyonel ses ve veri sistemi GSM-R, LTE üzerinden yolcular için iletişim, IVS tümleşik iletişim gibi demiryoluna özel ICT (bilgi ve iletişim teknolojileri) çözümlerinin tümünün tek noktadan temin edilebilmesi avantajını sunan Huawei Enterprise’ın standı, ulaştırma sektörü tarafından büyük bir ilgi görmüştü.

Kaynak : http://www.technologic.com.tr

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: