İETT, 15 Temmuz Pazar Günü Demokrasi Nöbetindeydi

İETT çalışanları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde demokrasi nöbeti tuttu. FETÖ’nün hain darbe girişimi sırasında 14 vatandaşımızın şehit düştüğü İBB binası önünde İETT adına kurulan çadırda nöbet tutanlar arasında Genel Müdür Dr. Ahmet Bağış, Genel Müdür Yardımcıları Hayri Haberdar, Abdullah Kazdal, daire başkanları, birim müdürleri ve çok sayıda çalışan vardı.
“15 TEMMUZ SARAÇHANE ANITI” AÇILDI
15 Temmuz 2016 Cuma gecesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni işgal etmeye kalkışan hain darbecilere karşı vatandaşların belediyenin önündeki havuzdan abdest alıp şehadete hazırlanışı Hiperrealist (gerçekçi) teknik ile “15 Temmuz Saraçhane Anıtı” olarak ölümsüzleştirildi. Anıtın açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Bu anıt, gelecek nesillere 15 Temmuz’da milletimizin kahramanlığı kadar, hainliğin büyüklüğünü de gösteren özel bir eser” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, FETÖ’cü hainlerin 15 Temmuz’daki darbe girişimini unutmamak ve unutturmamak için “15 Temmuz Saraçhane Anıtı” yaptı. Anıtın açılışı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Aysever, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ve İsmet Uçma, İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz, ilçe belediye başkanları, kaymakamlar, şehit yakınları, gaziler, çok sayıda davetli ve binlerce vatandaş katıldı.
DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR KAHRAMANLIK
15 Temmuz’un eşsiz bir kahramanlık olduğunu belirten Uysal, “15 Temmuz’da demokrasimiz ve devletimiz hedef alındı. Milletimiz de buna canıyla, kanıyla, her şeyiyle ‘dur’ dedi. Gerçekten dünyada eşi benzeri görülmeyecek bir kahramanlık. Ancak aynı zamanda dünyada eşi benzeri görülemeyecek bir hainlik. Baktığımız zaman hedef sadece iktidar değil, demokrasi değil, hedef; devletimiz, milli birliğimiz ve İslam dünyasında yeni bir fitne tohumlarının ekilmesiydi. Buna karşı durduk ve başardık. Bu millet var oldukça hiçbir zaman bu tür hainlere fırsat vermeyecek” diye konuştu.
Hiperrealist (gerçekçi) teknikle yapılan “15 Temmuz Saraçhane Anıtı” vatandaşlardan yoğun ilgi gördü ve büyük beğeni topladı.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın