İnşasına Mart 2011 Tarihinde Başlayan Beylikdüzü Metrobüs Hattı Haziran'a Yetişecek

İnşasına Mart 2011 tarihinde başlanan ve ne zaman açılacağı merak konusu olan TÜYAP – Avcılar metrobüs hattında çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, inşaat firması yetkilileri projenin Haziran ayı ortasında hizmete gireceği bilgisini verdi.
Geçtiğimiz yıl Mart ayında gerçekleştirilen temel atma töreniyle inşasına başlanan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş tarafından 29 Ekim 2011 tarihinde hizmete gireceği açıklanan TÜYAP – Avcılar metrobüs hattı, söz verilen tarihin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen henüz tamamlanmazken, özellikle Beylikdüzü ve Büyükçekmeceli vatandaşlar için merak konusu olan metrobüs hattının açılış tarihi netleşmeye başladı.
İnşaat firması yetkililerinden almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda, altyapı sorunları nedeniyle inşaat çalışmaları sekteye uğrayan ve planlanan zamanda hizmete giremeyen metrobüsün yeni hattının Haziran ayı ortalarında hizmet vermeye başlaması öngörülüyor.
Yaklaşık 79 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Avcılar-Beylikdüzü Metrobüs hattı tamamlandığı taktirde Tüyap ile Kadıköy arasındaki 50 kilometrelik mesafe 82 dakikada katedilecek ve günde taşınacak bir milyon yolcu ile birlikte E-5 Karayolu’nun taşıma kapasitesi yaklaşık olarak iki katına çıkacak.
10 kilometre uzunluğundaki yeni hat üzerinde Avcılar Merkez, Ambarlı, Saadet, Haramidere Sanayi, Haramidere, Beylikdüzü, Beylikdüzü Belediye, Bizimkent, Hadımköy – Beykent ve TÜYAP durakları yer alacak.

Kaynak : www.emlakjet.com

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: