İstanbul B. B. Maltepe Başıbüyük Havaray Projesi Yapım ihalesi ile ilgili çalışmalara başlandı

İstanbul B. B. Maltepe Başıbüyük Havaray Projesi Yapım ihalesi ile ilgili çalışmalara başlandı
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan, “Maltepe Başıbüyük Havaray Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; yapım ihalesi ile ilgili çalışmalara başlandı. Yetkililer, projenin maliyet ve şartname hazırlık çalışmalarının tamamlanmasından sonra yılın ikinci yarısında ilan yapılabileceğini kaydettiler.Toplam 12 istasyondan oluşacak olan Maltepe Başıbüyük havaray hattı, 9 kilometre olarak planlandı.
Havaray hattı; Maltepe sahilinde bulunan rekreasyon alanından başlayacak ve Büyükyalı Caddesini takip ederek D100’e ulaşacak. Sonrasında Büyükyalı Samandıra yolu boyunca devam edip nitelikli konutların bulunduğu Zümrüt Evler mevkiine ulaşacak. Sonrasında ise Başıbüyük Mahallesi’ne devam edecek.
Maltepe Başıbüyük havaray hattı; diğer toplu taşımaü sistemleriyle entegrasyona sahip durumda olacak. Havaray hattının; yerleşim alanlarının bulunduğu bölgeye- ait yolculuklara hitap etmesi amaçlanıyor.
Böylece dolmuş ve minibüsle yapılan yolculuklar doğrudan raylı sisteme aktarılacak. Hattın 2019 yılında hizmete girmesi planlanıyor.
Yeni havaray projeleri ile ilgili çalışmalara önümüzdeki günlerde başlanacak
Yeni havaray projeleri ilgili ihale hazırlık çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacağını belirten yetkililer, çalışmaların tamamlanması ve gerekli onayların alınmasından sonra ihale ilanları yapılacağını kaydettiler. Yapımı planlanan yeni havaray projeleri şöyleydi:
– Üsküdar Libadiye Caddesi Havaray Hattı,
– Kartal Sahil – D 100 Havaray Hattı,
– Kadıköy – Maltepe – Kartal Havaray Hattı,
– Kasımpaşa – Okmeydanı – Mecidiyeköy Havaray Hattı,
– Sefaköy – Halkalı – Başakşehir Havaray Hattı.
Referans: Yatırımlar Dergisi 1169/17 Şubat 2014 (ŞB)

Kaynak : www.yatirimlar.com

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: