İstanbul Caddesi Tramvay Hattı Ne Zaman Açılacak

BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar geçtiğimiz günlerde Olay TV’de yayınlanan Olay’ın İçinden Programına konuk oldu.
Programı hazırlayıp sunan İhsan Aydın, Genel Müdür Çapar’a İstanbul Yolu’nda yapımı devam eden raylı sistemin ne zaman tamamlanacağını sordu.
Çapar da Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni Kent Meydanı’na bağlayacak olan raylı sistemin hizmete girişiyle ilgili kesin tarih verdi.
İhsan Aydın Olay Gazetesi’nde yayınlanan yazısında bu tarihi ve Bursa’nın raylı ulaşım yatırımlarıyla ilgili son bilgileri okurlarıyla paylaştı.
200 milyonluk yatırımDoğanköy’deki yeni Şehir Hastanesi’ne raylı sistemi uzatmak için 5,5 kilometrelik yeni bir ihale yapılacağını, bunun maliyetinin de araçlar ve sinyalizasyon ile birlikte yaklaşık 200 milyon lirayı bulacağını söyledi.
Çapar 3-4 duraklı ray uzatma ihalesini Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştireceğini, şirket olarak bunu kendilerinin yapmalarının mümkün olmadığını da ifade etti.
Çapar’ı karşımızda bulmuşken Bursalı hemşerilerimizin en çok merak ettiği İstanbul Caddesi üzerindeki T-2 Hattı’nın ne zaman devreye alınacağını da sorduk. Çapar hedefin yıl sonu olduğunu, bu yaz içinde sürücü eğitimlerinin başlayacağını bildirdi.
BURULAŞ Genel Müdürü, “T-2 Hattı’nın bitmesini hasretle bekliyoruz. İşletmecilik için de hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Çapar BURULAŞ’ta başka bir sıkıntıya daha dikkat çekti.

Kaynak : İhsan Aydın – www.olay.com.tr

...

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: