JSC Tbilisi Rolling Stock Works demiryolu şirketi Tüvasaş'ı Ziyaret Etti

Gürcistan’da bulunan ve Kafkaslardaki en büyük yolcu ve yük vagonu üretim tamir bakım modernizasyon fabrikası olan JSC Tbilisi Rolling Stock Works demiryolu şirketi yöneticilerinden oluşan heyet, Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ)’yi ziyaret etti.
Şirket sahibi ve yönetim kurulu başkanı Badri Tsilosani ve beraberindeki heyete fabrikanın işleyişi hakkında ayrıntılı bilgi sunuldu.
Heyeti ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten TÜVASAŞ Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, görüşme gündeminde öne çıkan maddelerin, iki şirketin muhtemel işbirliği ve yük vagonları için yedek parça temini ekseninde olduğunu söyledi.
Komşuluk ilişkilerinin Türkler için her zaman ayrı bir değere sahip olduğunun altını çizen Ertiryaki, şöyle devam etti: “Komşu ülkeler ile kuracağımız ticari ilişkiler bizim için önemli ve önceliklidir. Türkiye’nin raylı taşıt üretim üssü olan TÜVASAŞ’ta son yıllarda güzel ürünler ortaya koymayı başardık. Gönül ister ki ürettiklerimizden tüm komşu ülkelerin vatandaşları da faydalanabilsin.”
TÜVASAŞ’ı ziyaret etmekten duydukları memnuniyeti dile getiren konuk heyet üyeleri ise iki şirket arasında raylı taşıt ticareti alanında işbirliğini geliştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.
Fabrikayı gezerek yolcu vagonları ve dizel tren setlerin üretim sahasında teknik incelemelerde bulunan heyet üyeleri, gezi sonrasında TÜVASAŞ’ı teknik donanım açısından çok modern bulduklarını vurguladı. Fabrikada üretilen araçların oldukça lüks ve konforlu olduğuna da değinen üyeler, önümüzdeki günlerde TÜVASAŞ’la ortak bir proje yürütebileceklerini belirtti.

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: