Kadıköy İbrahimağa Köprüsü Yıkılıyor! Yol 5 Ay Trafiğe Kapalı

Kadıköy İbrahimağa Köprüsü Yıkılıyor! Yol 5 Ay Trafiğe Kapalı; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy’de bulunan İbrahimağa Köprüsü yenilenmesi kapsamında yıkım çalışmalarına başlıyor. İbrahimağa Köprüsü yenilenmesi 5 ay sürecek.

İstanbul Kadıköy ilçesinde trafiğin kalbi sayılan Orgeneral Şahap Gürler Caddesi üzerinde bulunan İbrahimağa Köprüsü için yıkım kararı alındı. İbrahimağa Köprüsü yıkımı ve yeniden hayata geçirilmesi yaklaşık 5 ay sürecek.

Konuyla alakalı yapılan açıklamada, “İBB Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu’nun aldığı karara göre Marmaray projesi kapsamında İbrahimağa Köprüsü 7 Kasım, Perşembe günü yenilenmek üzere yıkılacak, Orgeneral Şahap Gürler Caddesi ise 5 ay boyunca yaya ve araç trafiğine kapalı olacak.” denildi.

Çalışma süresince Orgeneral Şahap Gürler Caddesi’nin; Dr. Eyüp Aksoy, Taşköprü ve Sarayardı caddelerine bağlantıları kapalı olacak. Araçların; Çevreyolu, Avrasya Tüneli ve Üsküdar bölgelerine erişimi ise Tıbbiye Köprüsü ile Behiç Bey Sokağı üzerinden gerçekleşecek. Marmaray trenlerinin aktif olarak kullandığı köprülerin çalışmalardan olumsuz olarak etkilenmeyeceği, tren seferlerinde herhangi bir aksama olmayacağı da bildirildi. (Gazetekadıköy)

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: