Kanal İstanbul Başlıyor Mu Son Durum Ne?

İstanbul Boğazı için mega proje Kanal İstanbul‘da ihale aşamasına geçildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kanal İstanbul’la ilgili son gelişmeleri paylaştı.

Kanal İstanbul projesiyle ilgili son dönemde birçok dedikodu ve söylenti gündemde yer almaya başlamıştı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesiyle ilgili açıklamalarında projeye karşı olmadığını ancak mevcut ekonomik koşullarda Türkiye ve İstanbul’un Kanal İstanbul’u kaldıramayacağını aktarmıştı. İmamoğlu, Belediye Başkanı seçilirse Kanal İstanbul’a mesafeli yaklaşılacağını açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Kanal İstanbul projesiyle ilgili bugün yaptığı açıklamalarda geri adım atılmayacağını bir kez daha ifade etti. Erdoğan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili ihale sürecine geçildiğini, firmalarla görüşmelerin başladığını açıkladı!

KANAL İSTANBUL SEÇİMDEN ÖNCE İHALE YAPILACAK MI?

Kanal İstanbul projesiyle ilgili ihale sürecinin 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinden önce başlayabileceği öğrenildi. İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerine 10 gün kalmışken Kanal İstanbul mega projesinin ihalesi yapılacak mı yoksa ihale seçimden sonra mı yapılacak? Henüz bilinmiyor.

Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesi için çalışmaların resmen başladığını açıkladı. Erdoğan, Kanal İstanbul projesindeki kararlılığını her fırsatta dile getiriyor. Bu nedenle projenin kısa sürede ihalesinin gerçekleştirilerek yapım sürecine geçilmesi bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: