Kartepe Teleferik İhalesi İptal

Geçen dönemin en dikkat çeken gündemlerinden teleferik projesinin sözleşmesi iptal edildi

BİR YIL OLDU

“Yarım asırlık hayal gerçek oluyor” sloganıyla temeli 10 Aralık 2018 tarihinde Kartepe’nin bir önceki belediye başkanı Hüseyin Üzülmez tarafından atılan, sözleşmesi ise yaklaşık bir yıl önce imzalanan Kartepe Teleferiği için o tarihten sonra hiçbir çalışma yapılmamış, atılan temel öylece durmuştu.

100 MİLYON LİRAYDI

Valter Asansörleri adlı firmanın kazandığı, içinde otel ve sosyal donatıları da barındıran ve yaklaşık maliyeti 100 milyon lirayı bulan teleferik projesinin geleceği merak ediliyordu. Yeni başkan Mustafa Kocaman ise ekim ayı meclis toplantısında sözleşmeyi incelediğini, bu dönem Kartepe’ye teleferik projesini kazandırmak istediklerini söylemişti.

ÇARŞAMBA DOLDU

Sözleşmede yer alan süre bu hafta Çarşamba günü sona erdi. Ve Kartepe Belediyesi, Valter Asansörleri ile yaptığı teleferik projesinin sözleşmesini iptal etti. Söz konusu sözleşmenin iptal edilmesi, proje ile ilgili ihalenin iptal edilmesi ve projenin sil baştan başlamayacak olması anlamına geliyor.

YOL HARİTASI

Kartepe’ye teleferik kazandırma konusunda kararlı olan Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ın yol haritası ise merak ediliyor. Başkan Kocaman’ın Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile konuyu müzakere edeceği, ardından gerekli adımları atmaya başlayacağı, belediye kaynaklarından yapma imkanı varsa yeniden ihaleye çıkacağı ifade ediliyor. (Enkocaeli)

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: