Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Demiryolu Üzerine Araç Köprüsü Yapacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tütünçiftlik ve Yarımca sahillerine araç ulaşımlarını sağlamak için demiryolu üzerine köprü yapacak.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tütünçiftlik ve Yarımca sahillerine araç ulaşımlarını sağlamak için demiryolu üzerine köprü yapacak.
Derince ve Körfez sahillerini canlandıracak Kaşkaldere Vadisi Projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla yeni bir imaja kavuşan sahil şeridi vatandaşların rahatça kullanabilmesi için araç köprüsüyle Rıhtım Caddesi’ne bağlanacak.
Tütünçiftlik minibüs durağının yanında başlatılan çalışmalar sürüyor. Sahil tarafındaki kemer ayağının 35 adet fore kazık yapımı tamamlanarak dolgusu yapıldı. Minibüs durağının yanındaki fore kazık çalışmaları sürüyor. Köprü tamamlandığında Derince – Tütünçiftlik ve Yarımca sahillerine demir yolu üzerinden araçların ulaşımı sağlanacak.
37 metre uzunluğunda inşa edilecek köprü iki açıklıklı olarak yapılacak. Köprüde 29 adet öngermeli özel beton kiriş kullanılacak. Köprüyü ayakta tutacak toplam 78 adet fore kazık çakılacak. Yayaların da kullanacağı köprü elektrik direkleriyle aydınlatılacak. Köprüden sahil şeridine geçildiğinde doğu batı yönünde uzanacak yan yollarla istenilen yöne ulaşılabilecek.

Kaynak :

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: