Manisa-Alaşehir arası hat yenileme çalışmaları son aşamaya geldi

Devlet Demir Yolları’nın (DDY) hızlandırılmış tren projesi kapsamında Manisa-Alaşehir arası başlatmış olduğu yol yenileme çalışmaları son aşamaya geldi.
İki etap halinde gerçekleştirilen yol yenileme çalışmalarında son aşamaya gelindiğini belirten yetkililer,”Temmuz 2011 tarihinde başlayan Manisa -Salihli arası yol yenileme çalışmaları Kasım 2011 yılında tamamlandı. Salihli Alaşehir hattında ise 12 Aralık 2011 tarihinde başlayan ikinci etap çalışmaları bitirilme aşamasına geldi. Yol yenileme çalışması ile ilgili projenin ikinci etabı olan Salihli- Alaşehir hattını Devlet Demir Yolları olarak kendi personelimizle yapıyoruz. Demiryolu yenileme çalışmalarında kullanılan malzemeler yüzde yüz yerli. Tren rayları Karabük’teki Kardemir Çelik fabrikasında üretiliyor. Bu çelikler İtalya’dan sonra dünyada üretilen en kaliteli 2. ürün. Bu yenileme çalışmaları 15 gün içersinde bitirilecek.
Hızlandırılmış Tren Projesi kapsamında gerçekleştirilen yol yenileme çalışmaları bitirildiği tarihten tarihinden itibaren Alaşehir-Manisa arasındaki demiryolu ulaşımı hem daha kolay hem de risksiz olacak.”

Kaynak : Haber FX

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: