Mersin Metrosu’nda Güzergah Değişiyor

Mersin Metrosu’nda Güzergah Değişiyor; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kadın Aile ve Çocuk Daire Başkanlığı’nın düzenlediği ve il genelindeki kadın muhtarların davetli olduğu etkinlikte Mersin için büyük önem taşıyan Metro projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Metronun hem güzergahını değiştirecek, hem de maliyetini düşürecek bir proje hazırlayacaklarını ifade eden Başkan Seçer, Metro hattının Şehir Hastanesi, yeni otogar ve üniversiteye uzanacağını söyledi.

Şehir Hastanesi ve otogara Metro ile ulaşım

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kadın muhtarlarla buluşmasında, Mersin’in ulaşım sorununa köklü çözüm getirecek Metro projesiyle ilgili önemli açıklamalarda da bulundu.

Daha önceki dönemlerde hazırlanan Metro projelerinde Mezitli-Gar arasında bir Metro hattı yapılmasını öngörüyordu. Şehir Hastanesi, yeni otogar ve Mersin Üniversitesi ise bu projelerde yer almıyordu. Başkan Vahap Seçer, yolcu potansiyelini dikkate alarak, bu 3 noktayı da içine alan yeni bir Metro projesi hazırlayacaklarını belirterek, “Metro kesin olacak. Muhtemelen haftaya lansman yapacağız. Şehir Hastanesi ve otogar hattına yüzeyden metro, Fuar Alanı kavşağından Üniversiteye tramvay olacak. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden Mezitli-Gar hattı değil. Akdeniz’e de girelim dedik. Akdeniz de Metro’dan faydalanacak. Eski otogardan başlayıp Siteler’den geçecek, Şehir Hastanesi’ne, oradan yeni otogara inecek” ifadelerini kullandı.

...

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: