Metro Adananın baş belası

Metro Adananın baş belası :CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Sıtkı Özer, Adana’nın her bakımdan geri bırakıldığını söyledi.
Taşeron işçilere sahip çıkacağını, Adana’nın her bakımdan geri bırakıldığını, övünülen bazı yatırımların Adana’ya kâr yerine sürekli zarar getirdiğini anlatan Özer, Adana’nın fotoğrafının çekildiğinde en baş belası yatırımın da metro olarak göze çarptığını vurguladı.
Adana’nın 2023 yılına kadar metro borcu ödeyeceğini, hazine garantisi nedeniyle ödeyemediği borçları ise devletin ödeyeceğini ve bu nedenle Büyükşehir Belediyesi’nin 2030 yılına kadar bu kez hazineye borç ödeyeceğini dile getiren Özer, şunları söyledi:
“Metro, her gün 50 bin TL zarar ediyor. Güzergah çok kötü. 2. etap yapılırken ana arterlerle zenginleştirilmeli. Şehri Çin seddi gibi ikiye bölen metro komşunun komşuya gitmesini engellediği gibi esnafı da perişan etti. Adana’da nüfus gelişim hızına göre planlama yapılmıyor. Metro da nüfus yoğunluğu baz alınmadan gerçekleşen bir sistem. Öte yandan Adana tam bir gecekondu görünümünde. Hızla göç alan kentte arsa üretimi yok. Çıkmaz sokaklarla dolu kentte kötü şartlarda evler yapılmış. Belediye ise bazı hizmetlerde plansızlık kurbanı oluyor. Örneğin Atatürk Caddesi defalarca kazılıyor. Son olarak ASKİ’nin yağmur ve kanalizasyon suyunu ayırmak için kazı yaptığı belirtiliyor ancak bu işlerin daha önceden planlanması gerekiyor. Defalarca cadde kazılarak kaynak israfına neden olunuyor. Adana’da halkın kaynaklarının doğru kullanılması gerekiyor. Mevcut yönetim abartılı reklamlarla halkın nabzını tutmaya çalışıyor. Mevcut başkanvekili hizmet üretme yerine hangi partiden aday olabileceğinin hesabını yapıyor. Başbakan, Ankara metrosunu Ulaştırma Bakanlığı’na devrediyor ancak Adana’ya yüzünü dönmüyor.

...

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: