Metrobüs Hattının Genişletilmesi İçin Tarihi Okulun Duvarını Yıktılar

Büyükşehir Yol genişletmek için ağaçlara kıydı.
Büyükşehir Belediyesi Avcılarda Metrobüs hattının genişletilmesi için okulun duvarını yıktı. Daha öncede hatalı diye trilyonlarca lira harcanan tüneli kapatan Büyükşehir Belediye şimdide Avcıların en köklü okulu Sabancı 50. Yıl Lisesi’nin okul duvarından metrelerce içeriye girerek yola kattı. Duvarları yıkan Büyükşehir ekipleri selvi ağaçlarına da zarar verdi.
Büyükşehir Belediye ekipleri okul yönetiminden daha önce de 120 metre yer istemiş yapılan protokolle okulun bahçesinden bu alanı almasına rağmen doymak bilmedi. Büyükşehir ekipleri şimdi de okul yöneticilerine haber dahi vermeden bahçe duvarını yıkıp içeriye girmesi velilerin büyük tepkisine sebep oldu.
Okul duvarının yıkıldığını gören veliler tepkilerini, “Büyükşehir Avcılarda işine geldiği gibi hareket ediyor. Caddeleri sokakları, okulları otoparkları ne varsa alıyor. Sanki derebeylikte yaşıyoruz. Kimsenin sesi çıkmıyor. Şimdi de Avcıların en köklü okulunun içine girdiler. Çocuklarımıza yeşil alan da kalmayacak. Sabancı 50. Yıl Lisesi Vakfın yeri. Nasıl oluyordu girebiliyor. Bari bu alanı tamamen alıp Toki’ye versin konut yapılsın. Hepimiz rahat edelim” şeklinde konuştular.

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: