Miniklere teknik meslekler tanıtılıyor

ALMANYA’da çocuklara teknik meslek dallarını tanıtmak ve sevdirmek amacıyla Küçük Araştırmacılar Evi Vakfı, Alman Demiryolları (DB) ve Hürriyet Gazetesi’nin işbirliğinde yürütülen “Teknik Hamilik Projesi” sürüyor.
Projenin gönüllü hamisi olan DB Uyum Menajeri Nihal Kodaman, Lichterfelde semti Reamurstrasse’deki Çocuk Yuvasından 9 minik ile öğretmenleri İris Dörrfeld ve Carola Ziehm’i Berlin’deki Merkez Tren Garı’nda ağırlayarak birlikte teknik bölümleri gezdiler.
Eğitime destek
Alman Demiryolları’nın eğitim amaçlı projelere destek verdiğini belirten Kodaman, 5 ile 6 yaş grubundaki 9 çocukla birlikte tren garının teknik bölümlerini, banliyö treni (S-Bahn) ve şehirlerarası yolcu taşıyan hızlı tren ICC’lerin bulunduğu peronları gezip bilgiler verdi.
Hürriyet’in medya sorumluluğunu üstlendiği projeyle çocuklara teknik meslekleri tanıtıp sevdirmek istediklerini belirten Kodaman, bu proje kapsamında göçmen kökenli çocuklara da teknik meslek dallarına, teknik ve fen konularına yakınlaştırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Kaynak : www.hurriyet.de

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: