MyAntalya Ulaşım Menüsü İle Turistler Antray, Nostaljik Tramvay Gibi Ulaşım Güzergahlarını Rahatça Bulabilecekler

Kent yaşamına büyük kolaylık getirecek MyAntalya mobil uygulaması tanıtıldı.
Antalya’da hayata geçirilen MyAntalya Projesi ile yerli ve yabancı turistler, mobil telefon ve tabletlerinden kentte aradıkları en yakın ihtiyaç noktalarını rahatlıkla bulabilecek, etkinlik, fırsat ve hizmetlerden haberdar olacak. Uygulamayla kişiler Büyükşehir Belediyesi ile de rahatlıkla iletişim kurabilecek.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Antalya Ulaşım A.Ş. ve Abaküs Bilişim Ltd. Şti’nin birlikte geliştirdiği “MyAntalya” mobil uygulaması hayata geçirildi. MyAntalya Projesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın tarafından basına tanıtıldı. Antalya Kültür Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısına Ulaşım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Koordinatörü Aslı Başkan, Abaküs Bilgi Teknolojileri firmasından Onur Berkol ve Burak Gürpınar katıldı. Başkan Mustafa Akaydın, yeni teknolojilerin takip ve kullanıma sunulmasının belediye hizmetlerinin dünya standartlarıyla uyumlu hale getirilmesi için vazgeçilmez olduğunu belirterek, “İletişim teknolojilerinin etkin ve yaygın kullanımının sağlanması da ‘yenilikçi kent’ stratejimizin devamı niteliğindedir” dedi.
ÖNERİ VE ŞİKAYETLER ANINDA BELEDİYEDE
Başkan Akaydın, MyAntalya Projesi ile ilgili şu bilgileri verdi: “MyAntalya mobil platformu Büyükşehir Belediyesi’ne öneri ve şikayetlerinizi anında, fotoğraflayarak iletmenizi; haber, etkinlik, hizmet ve projeleri bir tıkla takip etmenizi sağlayacak. Ulaşım menüsü ile Antray, nostaljik tramvay, belediye otobüsleri, halk otobüsleri ve diğer toplu taşıma araçlarına ait ulaşım güzergahları ve hat numaraları; aynı zamanda en yakın havalimanı güzergahı, şehirlerarası otobüs firmalarının ulaşım bilgileri, oto kiralama ofisleri ve taksi durakları görülebilir.
Bulunulan lokasyona en yakın eczane, hastane, banka, restoran, yakıt istasyonu gibi ilgi noktaları (POI) aranarak, adres, telefon ve haritadaki yer bilgilerine ulaşılabilir. O noktaya erişebilmek için en uygun rota çizdirilebilir, mesafe ve süre öğrenilebilir.”
4 DİLDE YAYIN, 645 BİN İLGİ NOKTASI
Başkan Akaydın, MyAntalya’nın Türkçe, İngilizce, Almanca ve Rusça olmak üzere 4 dilde yayın yaptığını, Iphone, Ipad, Android ve Android tablet cihazları üzerinde ücretsiz olarak kullanılabilen, uluslararası kullanıma açık ve bu kapsamda Türkiye’de tek, 645 bin ilgi noktasına sahip bir bilgi teknolojisi ürünü olduğunu kaydetti.
MyAntalya’nın kamu ve özel sektör ihtiyaçlarına yanıt verebilen, Antalya’nın uluslararası tanıtımı açısından son derece önemli bir uygulama olduğunun altını çizen Akaydın, “Antalya’da yerleşik olarak yaşayan yurttaşlarımızın yanı sıra, bu yıl Antalya’ya gelmesi beklenen 11 milyon yabancı ve 3 milyon yerli turistin önemli kısmının bu sistemi kullanmasını hedefliyoruz” diye konuştu. Akaydın, yeni hayata geçen uygulamayı toplantı saatine kadar 290 yabancının yüklediğini belirtti.
CEP TELEFONUNA OTOMATİK MESAJ
Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Koordinatörü Aslı Başkan, MyAntalya mobil uygulamasının nasıl kullanılacağını, menü seçeneklerini ve fırsatlarını anlattı. Antalya Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yıldırım, MyAntalya uygulamasının havaalanına ayak basan turistlere cep telefonlarını açtıkları anda otomatik mesajla geleceğini ve ücretsiz olara indirilebileceğini ifade etti.
Yerli turistlerinde Antalya’ya girdiklerinde, otomatik mesajla bilgilendirileceğini belirten Yıldırım, kent halkının da tanıtım faaliyetleriyle uygulamadan haberdar edileceğini söyledi.

Kaynak : www.gercekgundem.com

 

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: