Nostaljik Tramvay Başkanı Uğurlu'yu Düşündürdü

Karaman Belediyesi, Rotterdam Elektrikli Tramvay (RET) şirketi yetkilileriyle “Tramvay Projesi” konusunda resmî bir görüşme gerçekleştirdi.
RET Genel Merkezi’ndeki görüşmede, Karaman Belediye Başkanı Dr. Kâmil Uğurlu, RET Teknik İşler Genel Müdürü Paul Lorist, Teknik Menajer Vincent Gabriels, Karaman Belediye Meclis Üyesi Murat Orhan, Konya Büyükşehir Belediyesi Teknik Uzman Makine Mühendisi Lütfü Dülger, Rotterdam Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Zeki Baran, Hollanda Genç İşadamları Federasyonu (HOGİAF) Başkanı Mehmet Kabakyer ve Tanıtımcı Mustafa Kurşun hazır bulundu.
İşletmeleri hakkında bilgiler veren RET Teknik İşler Genel Müdürü Paul Lorist, kısa bir zaman evvel Rotterdam ve çevresinde hizmet veren bazı tramvayları değiştirdiklerini, dolayısıyla daha evvel kullanılan vagonların ihtiyaç fazlası olması sebebiyle satacaklarını kaydetti.
Lorist, vagonların Karaman’a nakliyesi ve bu işi yapacak olan ekibe gerekli teknik donanım konusunda yardıma hazır olduklarını söyledi.
Bu konuda bazı kaygıları olduğunu dile getiren Başkan Uğurlu, “Vagonlar için sarfedilecek olan meblağın belki birkaç misli tutarında bir hangar kurulma zorunluluğu ve maliyeti doğrusu beni düşündürdü. Bu hangarda vagonların günlük olarak muntazam bakımlarının yapılması gerekiyor. Konuyu yeni baştan ele almam, teknik anlamda müzakere etmem gerekiyor” dedi.
Karaman heyeti 5 günlük programları çerçevesinde Hollanda’da ikamet eden gurbetçilerimizle biraraya gelecek.

Kaynak : www.larende.com

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: