Romanya 40 Adet Elektrikli Lokomotif Dizi Seti Alacak

Tahmini toplam maliyet, ilk 40 elektrik ünitesi için 1,7 milyar RON (358,8 milyon Euro) ve 30 yıl boyunca bakım beli olna toplam 80 tren için 4,55 milyar RON (960 milyon Euro) ihale bedeli olan ihale Romanya Demiryolları tarafından yayınlandı. Teklifler 3 Haziran 2019 tarihine kadar sunulabilir ve 5 Ağustos 2019 tarihine kadar değerlendirilecek. Süresi 220 ay ihale, Banliyö ve bölge güzergahlarında kullanılmak üzere ilk aşamada 40 yeni elektrik ünitesi satın alınacak. İlk sipariş, diğer 40 elektrik ünitesi için bir seçeneğe sahip.

Mali teklif% 80, teknik teklif% 20 pay alacaktır. Teknik teklif için, teklif / oturma oranının yanı sıra, ihale kitabında öngörülen diğer güvenlik ve konfor normlarının korunması şartıyla daha yüksek taşıma kapasitesi sağlayan teklif sahibine en fazla% 10’luk bir pay tahsis edilecektir.

İlk 40 elektrik santrali Bükreş Merkez İstasyonu-Ploiesti Sud-Ploiesti Yelek, Dej-Cluj-Baciu şalt sahası, Arad-Timisoara-Lugoj, Pascani-Iasi-Nicolina-Socola, Köstence-Fetesti ve Bükreş-Branesti-Fundulea hatlarında çalışacak.

40 elektrik ünitesinin ikinci partisi Brasov-Sfantu Gheorghe, Bacau-Roma, Bükreş Merkez İstasyonu-Rosiori Nord, Cluj-Campia Turzii-Alba Iulia, Galati-Braila-Lacul Sarat, Suceava-Pascani ve Buzau-Ploiesti Sud’de faaliyete geçecek -Brazi rotaları.

Bu nedenle, 200 sandalyelik ihale kitabında öngörülen asgari değerin üzerindeki her 10 koltuk için,% 2, 250 koltuk için maksimum% 10’a kadar verilecektir. Puanın üzerine 250’den fazla olan daha yüksek sayıda koltuk eklenmeyecektir.

Avrupa Demiryolları Ajansı (ERA) tarafından onaylanan ve Avrupa ağında faaliyete geçen bir tren birimi içeren teklif için% 3 oranında bir miktar verilecek. Yeni birimler maksimum 160 km / s hızında çalışacak. Teklif veren herhangi bir hadde üreticisi, son üç yıl içinde en az 40 benzer ürün sunduğunu ve elektrik ünitelerine en az 114,28 milyon RON KDV (KDV hariç (24 milyon EUR) değerinde bakım sağladığını ispatlamalıdır. ücretsiz).

Aynı pakette ilk 40 elektrik ünitesine hizmet tedariki, bakım hizmetleri, trenlerin işletilmesi için personel eğitimi ve yazılım uygulamaları da yer alıyor.

Proje finansmanı Operasyonel Programı Büyük Altyapı – POIM yoluyla sağlanmaktadır ve ortak finansman devlet bütçesinden sağlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın