Sakarya hafif raylı trenlerin (raybüs) siparişini verdi.

Büyükşehir Belediyesi, yeni terminal ile şehir merkezi arasında yolcu taşıyacak olan hafif raylı trenlerin (raybüs) siparişini verdi.
Üç tren seti
Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek hafif raylı sistem için kullanılacak setlerin siparişlerinin verildiği, Başkan Zeki Toçoğlu tarafından kamuoyuna açıklamıştı.
İlimizde hayata geçirilmesi planlanan Hafif Raylı Sistem ilimizde iki aşamada gerçekleştirilecek, ilk etapta, şehir merkezinde ki gar ile Şehirlerarası otobüs terminali arasında hayata geçecek. Bu hat üzerinde kullanılacak olan üç tren seti TCDD Genel Müdürlüğünden kiralandı. Temmuz ayı sonunda teslim edilecek olan setler için Büyükşehir Belediyesi günde bin TL ödeyecek.
500 kişi taşıyacak
20 metre uzunluğunda, toplam 500 kişi yolcu kapasitesine sahip setlerden ikisi düzenli olarak hizmet verecek, bir tanesi ise yedek olarak bekletilecek. Tamamen klimalı, engellilerin de rahatlıkla kullanabileceği üç vagonlu setler, 20 dakika da bir karşılıklı olarak çalışacak. Elektrikli setler de Kart54 kullanılabilecek. E-23000 Model Banliyö Tren Setleri hatlarında ilk etap da bir düzenleme yapılmayacağı belirtilirken, planlama kapsamında Adapazarı Tren Garı ile Şehirlerarası Otobüs Terminali arasında 6-7 durağın yapılması düşünülüyor.

Kaynak : www.haberdar.com

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: