Sakarya’da Hafif Raylı Sistem araçlarının siparişi verildi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Adapazarı Arifiye arasında hizmet verecek olan hafif raylı sistemde araçların siparişi verildi. Durakların da ihalesine en kısa zamanda çıkacağız” dedi.
AK Parti Adapazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısında konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, hafif raylı sistemin müjdesini verdi. Düzenlenen Danışma Meclisi’nde konuşan Toçoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin devam eden projeleri, yapılan ve yapılacak olan çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Orhan Camii Meydanı’nın tamamlandığını ve şehre çok yakıştığını, trafik probleminin hızla çözüme kavuştuğunu söyleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “Herkesin de fark ettiği gibi 2012 yılında çalışmalarımıza hız verdik. Toplantıya gelmeden önce de Orhan Camii Meydanı’nda incelemelerde bulundum. Şehrimize nefes aldıran güzel bir meydanı vatandaşlarımızla buluşturduk. Gar Meydanı çalışmalarımız devam etmekte. Orada da kısa zamanda çok güzel bir meydana kavuşmuş olacağız. Atatürk ve Karaağaç Bulvarlarında yakın zamanda düzenleme çalışmasına da başlayacağız. Çalışmalarımız sona erdiğinde meydanlar ve bulvarlarımız bütünleşecek ve şehir merkezimiz çok daha güzel bir görünüme kavuşacak. Yenikent’te çalışmalarımız devam ediyor. Yenikent’in kültür ve sosyal yaşamını daha da canlandırmak için birbirinden önemli ve güzel hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Sakarya’mızın ulaşımını çağdaş kentler seviyesine ulaştırmak için ulaşım filolarımızı arttırıyor, caddelerde düzenlemeler yapıyor, kavşak kontrol merkezi kuruyor ve Sakarya Ulaşım Ana Planı ile şehrimizin geleceğini planlıyoruz. Aynı zamanda daha önce sözünü verdiğimiz hafif raylı sistemi Sakarya’mızla buluşturuyoruz. İlk etapta hizmete sunacağımız Adapazarı Arifiye arası hafif raylı sistemde, araçlarımızı sipariş ettik. Duraklarımızın ihalesine de çok kısa süre içerisinde çıkacağız. Sakarya’mızın her alanda daha yaşanabilir bir kent olması için çalışmalarımıza aksatmadan devam ediyoruz” diye konuştu.
Başkan Zeki Toçoğlu’nun ardından milletvekilleri adına söz alan Sakarya Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, son bir ayda Türkiye’de yaşanan değişimden söz etti. AK Parti’nin son bir ayda yaptığı hizmetleri anlatmanın dahi çok uzun süreceğini ifade eden Üstün, “Çok şükür ki partimiz dur durak bilmeden birbirinden önemli ve ülkemizin geleceğine yön veren hizmetlere imza atıyor. Sağlıkta, eğitimde, yargıda yaşanan değişimleri hepimiz takip ediyoruz” diyerek yaşanan değişimleri ana hatlarıyla partililere aktardı.

Kaynak : www.haber01.com

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: