Sivas Belediye Başkanı Ürgüp'ten Tcdd Emeklilerine Ziyaret

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Kamu Yararına Çalışan TCDD Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Sivas Şubesi Başkanı Veysel Açıkalın’ı ziyaret etti.
Sivas Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Ürgüp, ziyarette yaptığı konuşmada, babasının 65 yaşına kadar TCDD 4 İşletme Müdürlüğü’nde vezne şefi olarak çalıştığını ifade etti.
Kardeşinin de yine muhasebe bölümünde şef sıfatıyla çalışmaya devam ettiğini belirten Ürgüp, “Emeklilik önemli. İlimize ’emekli şehri’ diyebiliriz. Emeklilerin çoğu da demiryolcu. Böyle olması da gayet normal çünkü bir dönem Sivas’ta işletme ve fabrikası, oto bakım atölyeleri…Bütün bölümleri eklediğinizde 7-8 bin civarında personelin çalıştığı, 120 bin nüfuslu Sivas’ın yüzde 10’unun çalıştığı bir müessese burası. Allah demiryollarını Sivas’a getirip kuranlardan, bu kadar insanın ekmek parası kazanmasına vesile olanlardan razı olsun. Şu anda emekliler benim ağabeylerim. Bir kısmınız babamla yaşıt. Genç olanlar olsa bile babamla aynı dönemde görev yaptınız. Bir kısmınız kardeşimle mesai arkadaşlığı yapmış olabilir. Bizler de elimizden gelen gayretleri yapıyoruz. Ben size hayırlı ömürler diliyorum. Şehrin belediye başkanı ve bir demiryolcu çocuğu olarak da imkanımızın el verdiği ölçüde elimizden gelen yardımı yapmaya çalışırız” ifadelerini kullandı.
Kamu Yararına Çalışan TCDD Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Sivas Şubesi Başkanı Veysel Açıkalın da ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek, Sivas’ta 4 emekliden 3’ünün demiryollarından emekli olduğunu ifade etti.
Dernek binasının yapımında ve çevre düzenlemesinde belediyenin de katkıları olduğunu belirten Açıkalın, “Binanın açılış kurdelesini de sizlere kestirmek isteriz. Sizin babanız da demiryolcu. Bu hizmet binası emeklilerin buluşacağı, birlik beraberlik içerisinde olacağı, bizden sonrakilerin de faydalanacağı bir yer oldu” ifadelerini kullandı.

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: