TCDD Yeni Başkentray Projesi KİK, Azer İnşaat – Özgün Yapı ortak girişiminin Sincan – Ankara – Kayaş hattının yeniden inşa edilmesi ihalesinin sonucu için yaptığı itirazı reddetti

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek, “Sincan – Ankara – Kayaş Hattının Yeniden İnşa Edilmesi (Başkentray) Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; KİK, Azer İnşaat – Özgün Yapı ortak girişiminin ihalenin sonucu için yaptığı itirazı reddetti. Bu aşamada KİK’ten Rhomberg Bau Ag – Çelikler Taahhüt İnşaat ortak girişiminin itirazına cevap bekleniyor.
Bilindiği gibi daha önce KİK, Porr Bau GmbH firmasının Sincan – Ankara – Kayaş hattının yeniden inşa edilmesi ihalesinin sonucuna yaptığı itirazı reddederken, Comsa SA – Açılım – Seza İnşaat ortak girişimi ve Özaras – İntekar – Uyum Yapı ortak girişiminin itirazında düzeltici işlem yapılmasına karar vermişti.
KİK’in almış olduğu düzeltici işlem kararına ilişkin yeniden yapılan değerlendirme çalışmaları sonucu ihaleyi daha önce deolduğu gibi yine Gülermak A.Ş. – Kolin İnşaat ortak girişimi kazanmıştı.
Haberin devamı için lütfen tıklayınız : Yatırımlar

Kaynak : Yatırımlar

...

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumunuz: