TCDD Yetkilileri Kartepe'de İnceleme Yaptı

TCDD Yetkilileri Kartepe’de İnceleme Yaptı  : TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın, Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesi 2. Etap Köseköy Vezirhan arası inşaatının Sapanca-İzmit arasında yapılan düzenlemelerinde gelinen noktayı yerinde görmek için Kartepe’ye geldi. YHT Projesinin Kartepe geçişindeki çalışmalardan ilçe halkının yaşadığı sıkıntıları bildiklerini ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Apaydın, “İnşallah Ağustos ayı gibi de işin yoğun kısmı bu bölgede bitecek. Vatandaşlarımızdan kısa bir süre daha sabır istiyoruz” dedi.
29 Ekim 2013 tarihine yetiştirilmesi planlanan Ankara-İstanbul YHT projesinin 2.etabı kapsamında demiryolunun ilimizden geçen güzergâhlarındaki çalışmalar da hızla sürüyor. Projenin Sapanca İzmit kapsamındaki Kartepe geçişindeki çalışmalarını yakından takip eden Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, özellikle ilçe halkının duyduğu rahatsızlıkları gidermek için de ayrı bir çaba göstermekte. YTH çalışmaları sırasında Kartepe halkının duyduğu rahatsızlığının önüne geçmek için TCDD yetkilileri ile ikili görüşmelerde bulunan başkan geçtiğimiz hafta İstanbul’a gitmişti. Başkan Karabalık, halkının yaşadığı sıkıntının yerinde görülmesi için yetkilileri ilçeye davet etmişti.
Kartepe geçiş güzergâhında inceleme yapmak için ilçeye gelen TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın’a Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Arat, Demiryolu Yapım Dairesi Başkanı İsmail Hakkı Murtazaoğlu, yüklenici firma olan CİB yetkilileri de eşlik etti. YHT çalışmalarında alınan mesafen duyduğu memnuniyeti ifade eden Genel Müdür Yardımcısı Apaydın, “Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesinin 2.etabı olan bu kısımda, özellikle Sapanca-İzmit kapsamı arasındaki yapılan inşaatları yerinde görmek için bir ziyaret gerçekleştirildi ve yapılan çalışmaları yakından inceliyoruz. Alt yapı çalışmalarımızın yüzde doksanı üzerinde çalışma tamamlanmış durumda olup üst yapı olarak da balanslı ve kataner direklerimiz dikilmeye başlandı. Belediye başkanımızla da yaptığımız görüşmede bölgede yapılması düşünülen düzenlemeleri gözden geçirdik. İhtiyaç olan alt yapı ile ilgili tespitleri değerlendirdik. Bu konuyla ilgili gerek çevreye verilen bir takım ulaşımla ilgili olumsuz etkilerin giderilmesiyle alakalı bütün detayları görüştük. İnşallah Ağustos ayı gibi de işin yoğun kısmı bu bölgede bitecek. Vatandaşlarımızdan kısa bir süre daha sabır istiyoruz” dedi.

Kaynak : Haber FX

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın