YOLDER Genel Başkanı Polat'tan öneri TCDD Personeli İZBAN'dan yararlansın

Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Genel Başkanı Özden Polat, TCDD eski 3. Bölge Müdürü Sebahattin Eriş’in İZBAN Genel Müdürlüğü’ne getirilmesinin TCDD için kayıp, ancak İzmirliler için kazanç olduğunu söyledi. Polat, Eriş’e TCDD personelinin İZBAN’dan ücretsiz yararlanması için protokol yapılmasını önerdi.
Devlet Demiryolları (TCDD) 3. Bölge Müdürlüğü görevinden emekliliğini isteyerek ayrılan Sebahattin Eriş, İzmir Banliyö AŞ (İZBAN) Genel Müdürlüğü’ne getirildi. Görevi eski Genel Müdür Selçuk Sert’ten devralan Eriş, TCDD adına yönetim kurulu üyeliği görevini de yürüttüğü İZBAN Genel Müdürlüğü’nde 1 ayı geride bıraktı. YOLDER Genel Başkanı Özden Polat, İZBAN Genel Müdürü Sebahattin Eriş’i yeni görev yerinde ziyaret ederek “Hayırlı olsun” dileğinde bulundu. Eriş’in TCDD’nin farklı kademelerinde, çok uzun yıllar, çeşitli görevlerde bulunduğunu hatırlatan Polat, “Sayın Genel Müdür’ün kurumdan ayrılması TCDD için bir kayıp, ancak İZBAN Genel Müdürlüğü’ne getirilmesi İzmirliler için kazanç. Onun yönetiminde TCDD 3. Bölge proje ve yönetim anlayışıyla diğer bölgelere hep örnek olmuştu. İnanıyoruz ki, şimdi de İZBAN’ın işletmeciliği diğer banliyö işletmelerine örnek oluşturacak. İzmirliler bu projeleri bekliyor” diye konuştu.
YOLDER Genel Başkanı Özden Polat, İZBAN Genel Müdürü Sebahattin Eriş’e ziyareti anısına YOLDER’in bir flamasını ve derneğin yayın organı Gazete YOLDERİZ’in yayımlanan sayılarını. Sundu. Eriş, TCDD 3. Bölge’de ve İZBAN’da sağlanan gelişmede, önemli projelere ve başarılara imza atılmasında Demiryolları’nın yol personelinin büyük payı olduğunu söyleyerek Polat’a teşekkür etti.
Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Genel Başkanı Özden Polat, İZBAN Genel Müdürü Sebahattin Eriş’e TCDD personelinin İZBAN trenlerinden ücretsiz yararlanması için protokol yapılmasını önerdi. Eriş, bu öneriyi dikkate alacaklarını ve gereğini yapacaklarını söyledi.

Kaynak : Star

...

Teleferik ve Kış Sporları Haberleri Ara

1 Comment

Yorumunuz: